Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate publicznie bez księcia Williama. Dlaczego jechała tylko z dziećmi?
Patryk Idziak
Patryk Idziak 15.06.2024 14:57

Księżna Kate publicznie bez księcia Williama. Dlaczego jechała tylko z dziećmi?

Księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Księżna Kate pojawiła się na królewskich urodzinach Karola III. Zrobiła to zgodnie z zapowiedzią, jaką opublikowała 14 czerwca. Świat śledzi to wydarzenie i cieszy się z jej lepszego samopoczucia. W podróży na paradę księżnej towarzyszyły dzieci. Gdzie w tym czasie był książę William?

Księżna Kate czuje się lepiej i wraca do życia publicznego

W piątek media obiegło oświadczenie zamieszczone przez księżną Kate na Instagramie. Po trzech miesiącach nieobecności spowodowanej zachorowaniem na nowotwór Księżna zwróciła się do wszystkich, którzy wyczekiwali jakiejś informacji. Przede wszystkim dziękowała za dobroć i wsparcie. Wyznała, że czuje się lepiej, ale droga jest jeszcze długa.

Jestem pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. (…) Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy – napisała księżna.

Wierzbicka w ostatniej chwili zmieniła zdanie. Do ślubu nigdy nie doszło

Dzieci towarzyszyły księżnej Kate w drodze na uroczystość

Wiadomość, że księżna Kate stawi się na paradzie Trooping the Colour, by wspólnie z rodziną świętować królewskie urodziny, poruszyła nie tylko poddanych, ale i sam Pałac Buckingham. Król Karol III był uradowany decyzją synowej.

Księżna Kate przybyła na uroczystość z towarzyszącymi jej dziećmi, ale zabrakło księcia Williama. Ten na paradę udał się oddzielnie, konno.

Książę William i księżna Kate przybyli na paradę oddzielnie

Oprócz księcia Williama konno na uroczystość dotarli księżniczka Anna i książę Edward. Mimo że w ubiegłym roku król Karol III również w ten sposób transportował się do miejsca rozpoczęcia święta, tym razem z uwagi na swój niedawno wykryty nowotwór, podobnie jak księżna Kate, udał się na miejsce dorożką.

Książę William dołączył już do rodziny i wspólnie z balkonu obserwują pochody. Rozpoczęły się pokazy i celebracja urodzin.

Księżna Kate
Księżna Kate pierwszy raz publicznie po przerwie. fot. Justin Tallis/AFP/East News