Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kipiel-Sztuka walczyła ze strasznym nałogiem. Robiła to w całym mieszkaniu
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 17.06.2024 21:49

Kipiel-Sztuka walczyła ze strasznym nałogiem. Robiła to w całym mieszkaniu

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka zmarła 9 czerwca br., po ciężkiej chorobie. Choć nie podano, z czym dokładnie zmagała się aktorka, wiadomo, że przez lata nałogowo paliła papierosy. Gwiazda “Świata według Kiepskich” szczerze mówiła o swoim nałogu.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka ogromną rozpoznawalność zyskała dzięki serialowi “Świat według Kiepskich”, gdzie wcielała się w jedną z głównych postaci - Halinkę. Grała ją przez ponad 20 lat, zachwycając przy tym fanów swoim kunsztem artystycznym. Sitcom przyniósł jej nie tylko sympatię widowni, ale także wieloletnie przyjaźnie. Zmarła aktorka była blisko Renaty Pałys. To właśnie ona poinformowała o śmierci swojej koleżanki z planu.

Serialowa “Paździochowa” w rozmowie z “Super Expressem” zdradziła, że Marzena Kipiel-Sztuka nie zmarła nagle, a przed śmiercią długo chorowała. Nie zdradziła jednak, z czym artystka musiała się zmagać.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą - wyjaśniła.

Anna Popek o zwolnieniu z TVP. Wspomina cierpienie i samotne matki z kredytem

Marzena Kipiel-Sztuka była nałogową palaczką

Marzena Kipiel-Sztuka w wywiadach często zaskakiwała szczerością i bezpośredniością. Aktorka nie bała poruszać się wielu tematów, często również tych osobistych. Bez problemu opowiadała o swoich związkach, które dwukrotnie kończyły się śmiercią partnerów, mówiła również o problemach zdrowotnych. Nigdy nie ukrywała również, że zmaga się z nałogiem, jakim jest palenie papierosów. 

W rozmowie z “Pomponikiem” zdradziła, że paliła bardzo dużo - nawet trzy paczki dziennie. Opowiedziała wówczas, że nałóg jest tak silny, że pali również w mieszkaniu. Mało tego, aktorka przystosowała je w taki sposób, by móc jak najczęściej popalać.

Papierosy palę jeden za drugim - trzy paczki dziennie. I to nie na balkonie, tylko w domu. Popielniczki mam dopasowane do mebli. Tak jak papierosy, są wszędzie - w łazience, kuchni, sypialni i pokoju. Chleba mogłoby mi w domu zabraknąć, ale nie papierosów - zdradziła wówczas Marzena Kipiel-Sztuka.

ZOBACZ TAKŻE: Polski projektant i jego partner zostali rodzicami trojaczków. Były przez blisko 3 miesiące na OIOM-ie

Marzena Kipiel-Sztuka nałogowo paliła papierosy

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbył się 13 czerwca w Legnicy. Na uroczystość przybyły tłumy żałobników, którzy chcieli pożegnać zmarłą aktorkę. Ceremonia przebiegła zgodnie z ostatnią wolą artystki - przy urnie znalazły się kolorowe kwiaty, a przynieśli ubrani w barwne stroje uczestnicy pochówku. Przeprowadzona została również zbiórka na rzecz wałbrzyskiego hospicjum, w którym ostatnie dni swojego życia spędziła serialowa Halinka.

Jak podaje “Super Express” temat nałogu oraz choroby, z którą zmagała się Marzena Kipiel-Sztuka, były poruszone również podczas jej ostatniego pożegnania. 

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze - cytował dziennik słowa jednej z osób przemawiających na pogrzebie Marzenie Kipiel-Sztuki.