Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kolejne problemy z pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Przykre informacje
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 16.06.2024 21:24

Kolejne problemy z pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Przykre informacje

Barbara Sienkiewicz
fot. Jan BIELECKI/East News

Informacja o śmierci Barbary Sienkiewicz, “najstarszej matki w Polsce” pojawiła się 7 czerwca i choć upłynął jakiś czas temu tydzień od tego ponurego wydarzenia, aktorka nadal nie została pochowana. Okazuje się, że są problemy z organizacją pochówki, a wydłużający się czas powoduje powiększające się koszty.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

W piątek 7 czerwca w mediach pojawiła się informacja dotycząca śmierci Barbary Sienkiewicz. Jak informował “Super Express” aktorka wcześniej miała źle się poczuć i zaniepokojona swoim samopoczuciem, zadzwoniła do przyjaciela. Ten przybył na miejsce, jednak na ratunek było już za późno.

Wieczorem Barbara gorzej się poczuła. Przestraszyła się i zadzwoniła do znajomego, który przyjechał w nocy do jej domu. Tam zastał makabryczną sytuację. Aktorka nie żyła, a w domu obecne były jej dzieci - przekazał “Super Express”.

Sąsiadka Barbary Sienkiewicz w rozmowie z dziennikiem zdradziła także, że aktorka miała jakiś czas temu zmagać się z problemami zdrowotnymi oraz przebywać w szpitalu. 

Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści - mówiła kobieta.

Ciężarna Marina wspiera Wojtka Szczęsnego na Euro. Co za zdjęcie

Problemy związane z pogrzebem Barbary Sienkiewicz

Choć od śmierci Barbary Sienkiewicz minęło już kilka dni, nadal nie został ustalony termin jej pogrzebu. Wszystko przez to, że nie został odnaleziony testament aktorki, w którym wyznaczyłaby spadkobiercę, który mógłby zająć się organizacją jej pochówku.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb - tłumaczyła w rozmowie ze “Światem Gwiazd” Beata Bauer z sekretariatu Biura Związku Artystów Scen Polskich.

Prezes ZASP Krzysztof Szuster w rozmowie z “Faktem” wyjaśnił, że los dzieci Barbary Sienkiewicz ani jej dzieci nie jest im obojętny i zrobią, co w ich mocy, by pomóc osieroconym bliźniętom. Wspomniał również o pogrzebie zmarłej aktorki, twierdząc, że podjęto pewne decyzje. Niestety, jak się okazuje, wszystkie procedury są czasochłonne.

Na razie ZASP czeka na decyzje prawne, bo musi być ustanowiony kurator. To jest fatalna sytuacja, której nie przewidział absolutnie nikt, włącznie z samą Barbarą. Dziś na Zarządzie Głównym podjęliśmy decyzję, że oddział warszawski włącza się w sprawy pochówku. Również kasa pogrzebowa wypłaci stosowne fundusze. I jedno, co mogę powiedzieć, na pewno nie pozostawimy naszej koleżanki i jej dzieci, zwłaszcza w tej sytuacji, która spotkała tę dwójkę, bez pomocy. Z moich informacji wynika, że nie będzie im siedziała krzywda, że dobrze trafiły bądź trafią - wyjaśnił Krzysztof Szuster.

ZOBACZ TAKŻE: Fala hejtu na Julię Wieniawę, wszystko przez jeden post. “Nie mogę uwierzyć”

Koszty pogrzebu Barbary Sienkiewicz będą ogromne?

Pogrzeb Barbary Sienkiewicz jeszcze się nie odbył, przez co ciało aktorki znajduje się cały czas w kostnicy. Ten pobyt jednak nie należy do najtańszych. Jak podaje szpital Bielański, opłata za przechowywanie zwłok dłużej niż 72 godziny wynosi 65 złotych za każdą kolejną dobę, która zostanie rozpoczęta.

Nieco inne koszty podaje Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii. Do 72 godzin opłata za przechowywanie ciała ma wynosić 324 złote, zaś następnie za każdą następną dobę należy zapłacić 58 złotych. 

Biorąc pod uwagę powyższe ewentualne koszty, a następnie kwoty, które trzeba ponieść przy pochówku za m.in. obsługę zakładu pogrzebowego, trumnę bądź urnę, łączna jej wysokość może drastycznie wzrosnąć.