Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Problemy z pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Jest data i miejsce
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 22.06.2024 08:58

Problemy z pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Jest data i miejsce

Barbara Sienkiewicz
Fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Śmierć Barbary Sienkiewicz wstrząsnęła opinią publiczną. Po sporym zamieszaniu wreszcie udało się wyznaczyć datę pogrzebu aktorki. Podano także miejsce pochówku “najstarszej matki w Polsce”.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca 2024 roku w swoim mieszkaniu. Aktorka znana z takich seriali jak “Klan” czy “Barwy szczęścia” miała 69 lat. Przyczyna jej śmierci nie została ujawniona. Osoby z otoczenia Sienkiewicz poinformowały jednak, że zmagała się ona z żółtaczką i miała za sobą pobyt w szpitalu

Artysta zasłynęła wśród szerszego grona odbiorców nie tylko za sprawą swoich ról, ale także z powodu na swoje życie prywatne. Ze względu na późne macierzyństwo została ona nazwana “najstarszą matką w Polsce”. Przypomnijmy, że aktorka urodziła bliźniaki tuż przed swoimi 60. urodzinami.

Księżna Kate pokazała się publicznie, a teraz takie wieści. Rośnie niepokój

Pogrzeb Barbary Sienkiewicz: kiedy i gdzie się odbędzie?

Problem z organizacją pogrzebu aktorki pojawił się niemal od razu po jej śmierci. Jak się okazało, najpierw trzeba było odnaleźć testament Barbara Sienkiewicz, w którym znalazłaby się informacja O jej spadkobiercy. To właśnie ta osoba mogłaby się zająć pochówkiem “najstarszej matki w Polsce”.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb - tłumaczyła wówczas w rozmowie ze “Światem Gwiazd” Beata Bauer z sekretariatu Biura Związku Artystów Scen Polskich.

ZOBACZ: Kazik Staszewski trafił do szpitala. Sieć obiegło niepokojące nagranie

Wszelkie zawirowania zostały jednak opanowane i jak podaje “Fakt” udało się wreszcie ustalić datę pogrzebu aktorki. Z dostępnych informacji wynika, że ten odbędzie się w czwartek, 27 czerwca o godzinie 11:00 na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Barbara Sienkiewicz najprawdopodobniej spocznie przy swojej matce, która zmarła w maju 2023 roku.

Co z dziećmi aktorki?

Osierocone dzieci Barbara Sienkiewicz przebywają obecnie w rodzinie zastępczej. O losie Ani i Piotrka ma zadecydować sąd rodzinny. Wiadomo jednak, że o opiekę nad bliźniakami będzie ubiegać się osoba wyznaczona przez aktorkę w testamencie. To właśnie ta osoba zajęła się także organizacją pochówku artystki. 

ZOBACZ: Tak teraz wyglądają bliźniaki Barbary Sienkiewicz. Opublikowano zdjęcie i zbiórkę

Po śmierci matki dziewięciolatkowie przeżywają prawdziwą traumę. Dzieci są już bowiem w takim wieku, że dobrze zdają sobie sprawę z tego, co się wokół nich dzieje. Z tego powodu postanowiono założyć specjalną zbiórkę w celu wsparcia osieroconych bliźniaków

Zebrane fundusze mają zostać przeznaczone na opiekę psychologiczną, zapewnienie zaspokojenia podstawowych potrzeb oraz edukację Ani i Piotrka. Część z uzbieranej sumy ma zostać przeznaczona także na remont mieszkania, w którym przebywają bliźniaki.