Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Problemy ws. pogrzebu Barbary Sienkiewicz. Właśnie podjęto pilną decyzję
Patryk Idziak
Patryk Idziak 12.06.2024 19:17

Problemy ws. pogrzebu Barbary Sienkiewicz. Właśnie podjęto pilną decyzję

Barbara Sienkiewicz
fot. Jan Bielecki/East News

Barbara Sienkiewicz zmarła w wieku 69 lat. Informacja trafiła do mediów w piątek, 7 czerwca, i od tego czasu ciągle dowiadujemy się o nowych komplikacjach z pogrzebem. Kluczowa decyzja co do jego organizacji leży w gestii sądu. Pojawiła się ważna wiadomość, która istotnie wpłynie na kwestię pochówku.

Barbara Sienkiewicz była określana "najstarszą matką w Polsce". Aktorka zostawiła dwójkę dzieci

Barbara Sienkiewicz grała epizodyczne role w serialach, np. w “Klanie”, a także wystąpiła w filmie “Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine. Mimo to w ostatnich latach mówiło się o niej częściej w odniesieniu do życia prywatnego niż aktorskiej kariery. Sienkiewicz urodziła w wieku 60 lat i stając się mamą bliźniaków naraziła się na falę krytyki. Jawnie nazywano ją “najstarszą matką w Polsce”, ale pomimo tego kobieta starała się być jak najlepsza w rodzicielstwie. Nigdy nie ujawniła tożsamości ojca dzieci.

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty – wyznawała dla “Wieczornego Expressu”.

Aktorka ma zostać pochowana tam, gdzie rok wcześniej spoczęła jej matka. Niestety są bardzo uciążliwe trudności.

Słynny aktor załamał się podczas wywiadu. Może stracić dach nad głową

W pogrzeb Barbary Sienkiewicz angażuje się coraz więcej osób. Muszą czekać na decyzje sądu

Barbara Sienkiewicz wychowywała dzieci samotnie. W ostatnim czasie straciła nawet kontakt ze swoim wieloletnim przyjacielem, który wspierał ją podczas ciąży i w pierwszych etapach macierzyństwa. Związek Artystów Scen Polskich, który w takich sytuacjach często przejmuje inicjatywę, zdecydował się zaangażować w pogrzeb aktorki. Sprawę utrudnia oczekiwanie na wyrok sądu. Jak przekazała w rozmowie ze “Światem Gwiazd” Barbara Bauer z Biura ZASP, Sienkiewicz nie wyznaczyła spadkobiercy.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb – tłumaczy.

Okazuje się bowiem, że testament, który Barbara Sienkiewicz miała sporządzić przed śmiercią, nie został na razie odnaleziony. Sprawą zatem zajmuje się sąd. Ale pojawiły się nowe kluczowe fakty.

Będą środki na godny pochówek Barbary Sienkiewicz

Mimo ciągłych niepewności, jak to wszystko się odbędzie, wiadomo, że ZASP z pełną mocą włącza się w zapewnienie godnych warunków pogrzebu. Krzysztof Szuster, prezes organizacji, ogłosił w rozmowie z “Faktem” kolejne kroki.

Dziś na Zarządzie Głównym podjęliśmy decyzję, że oddział warszawski włącza się w sprawy pochówku. Również kasa pogrzebowa wypłaci stosowne fundusze. I jedno, co mogę powiedzieć: na pewno nie pozostawimy naszej koleżanki i jej dzieci, zwłaszcza w tej sytuacji, która spotkała tę dwójkę, bez pomocy.

Na razie Ania i Piotrek pozostają pod opieką odpowiednich służb w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Ich dalsze losy podobnie pozostają w gestii sądu.