Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Anna Seniuk o geju z "Czterdziestolatka": "Kolorowy, złotopióry ptak"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 17.06.2024 17:07

Anna Seniuk o geju z "Czterdziestolatka": "Kolorowy, złotopióry ptak"

Anna Seniuk
fot. KAPIF

“Czterdziestolatek” , choć swoją premierę miał przed laty, cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. W serialu pojawiła się plejada znakomitych gwiazd, a wśród nich był Krzysztof Pankiewicz, który, jak informują media, był gejem. Anna Seniuk, która miała okazję grać z nim na planie serialu, opowiedziała, jak wyglądała współpraca z nim.

"Czterdziestolatek" telewizyjnym hitem

“Czterdziestolatek” zadebiutował w 1975 roku i szybko podbił serca widzów. Serial reżyserowany przez Jerzego Gruzy opowiadał o losach rodziny inżyniera Stefana Karwowskiego, które niejednokrotnie bywały zawiłe i ukazywały ówczesną rzeczywistość. Zgodnie z tytułem bohaterowie pokazani w produkcji przekroczyli 40. rok życia i zmagali się z różnymi problemami. 

W serialu pojawiła się znakomita plejada polskich gwiazd, a na ekranach odbiorników widzowie mieli okazje zobaczyć kunszt aktorski m.in. Andrzeja Kopiczyńskiego, Ireny Kwiatkowskiej, Anny Seniuk, Romana Kłosowskiego, Leonarda Pietraszaka czy Krzysztofa Pankiewicza.

Chajzer poprowadzi "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"? Wiele osób nie będzie zachwyconych

Anna Seniuk opowiedziała o współpracy z Krzysztofem Pankiewiczem

Anna Seniuk w “Czterdziestolatku” wcielała się w jedną z głównych ról - Magdę Karwowską, żonę tytułowego bohatera. Na planie serialu spędziła wiele godzin, mając okazję współpracować z innymi utalentowanymi artystami, w tym z Krzysztofem Pankiewiczem, grającym serialowego Iwa Czarneckiego. Jak się jej współpracowało z artystą? Opowiedziała o tym w rozmowie z “Repliką”. 

Fantastycznie! Nie mogłam wprost od niego oderwać oczu. Jurek Gruza (reżyser "Czterdziestolatka - przyp. red.) dał mu na planie całkowicie wolną rękę. Powiedział mu, że nie będzie go reżyserował, że ma poruszać się tak, jak to dla niego będzie naturalne, a kamera będzie za nim nadążać. Pankiewicz przyszedł na zdjęcia "gotowy". Jego kostium oraz biżuteria to jest to, w czym przyjechał na plan, a nie wynik pracy kostiumologów - opowiadała Anna Seniuk.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Probierz na ustach zagranicznych mediów. “Panowie, co was powstrzymuje”

Anna Seniuk nie szczędzi pochwał Krzysztofowi Pankiewiczowi

Anna Seniuk nie szczędziła Krzysztofowi Pankiewiczowi komplementów, zachwalając jego artystyczne zdolności i kunszt aktorski, który go cechował. Wspomniała także o jego niesamowitej intuicji, dzięki której udawało mu się stworzyć niezapomnianą postać.

Byłam w Pankiewicza i w jego cudowną osobowość tak wpatrzona, że w zasadzie nie pamiętam, co ja tam sama grałam. To był wspaniały, kolorowy, złotopióry ptak. Gdy pojawił się na planie, wszyscy patrzyli na niego z podziwem. Fascynujący, a do tego dowcipny człowiek - mówiła w rozmowie z portalem.