Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Słynny aktor załamał się podczas wywiadu. Może stracić dach nad głową
Patryk Idziak
Patryk Idziak 12.06.2024 18:31

Słynny aktor załamał się podczas wywiadu. Może stracić dach nad głową

Kevin Spacey
fot. Piers Morgan Uncensored / YouTube

Był niegdyś gwiazdą kina dramatycznego, zdobywcą dwóch Oscarów i Złotego Globu. Karierę zniszczyło mu jednak oskarżenie o molestowanie. Kevin Spacey w wywiadzie z Piersem Morganem opowiedział o tragicznej sytuacji finansowej. Być może czeka go bezdomność.

Kevin Spacey to ikona kina, która przestała być czczona. Aktora "zawieszono" w Hollywood

Kevin Spacey jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów. Szczególną popularność przyniosły mu wybitne role w filmach “American Beauty”, “Siedem” czy “Podejrzani”, ale do fanów mainstreamu trafił za sprawą swojego udziału w serialu Netflixa “House of Cards”. Jednak możliwość odgrywania roli Francisa Underwooda została mu odebrana po tym, jak do sądu wpłynęło oskarżenie o wykorzystanie seksualne młodszych mężczyzn. Aktor miał wykorzystywać swoją pozycję w czasach, gdy zarządzał londyńskim teatrem Old Vic. Ostatecznie został uniewinniony, ale to doprowadziło go do bankructwa.

Mało kto wie, że syn Janusza Józefowicza jest aktorem. Znacie go z hitu TVP

Kevin Spacey wyznaje, że czeka go bezdomność. Nie ma żadnych pieniędzy

Kevin Spacey był gościem programu “Piers Morgan Uncensored”. Zdradził tam, że prawdopodobnie od czwartku stanie się bezdomnym. W wyniku procesów sądowych stracił miliony dolarów, a zadłużenie zmusza go do sprzedaży domu. Posiadłość trafi pod licytacyjny młotek.

W tym tygodniu sprzedaję mój dom w Baltimore, gdzie do tej pory mieszkałem. Muszę wszystkie swoje rzeczy przenieść do magazynu. Mieszkałem w tym domu od kiedy zaczęliśmy kręcić "House of Cards". Nie stać mnie na zapłacenie rachunków. (…) Nie wiem, gdzie będę mieszkał – mówi zrozpaczony Kevin Spacey.

Aktor nie ma kompletnie żadnych pieniędzy, a przez to, że obecnie nie zarabia, bo w Hollywood nikt nie śmie go zatrudnić, nie jest w stanie spłacić długów. Zamieszanie, które panowało wokół sylwetki Kevina Spaceya kosztowało domy produkcyjne wiele milionów strat i właśnie w tylu liczy swoje długi aktor. Już samej produkcji “House of Cards” musi oddać 31 milionów dolarów przez naruszenie warunków umowy.

Nie mam nic do ukrycia i chcę prowadzić bardziej otwarte życie niż to, które miałem – tłumaczył załamy.

Chociaż został uniewinniony, Spacey nie ma już szans na świetlaną karierę

Gwiazdor wypierał się stawianych mu zarzutów. W odczytanym w Southwark Crown Court wyroku został uniewinniony, co doprowadziło go do płaczu. Od samego początku zarzekał się, że nie robił nic złego.

Dotykałem go romantycznie, intymnie. Jestem wielkim flirciarzem. Nie pamiętam, o czym dokładnie rozmawialiśmy, ale pamiętam ton naszej rozmowy, pamiętam atmosferę, pamiętam śmiechy. Dobrze się razem bawiliśmy – przekazywał wypowiedź Spaceya portal “Deadline”.

Po długim czasie sporów (od 2017 do 2023 roku), zakończył walkę o przywrócenie dobrego imienia, które jednakowoż nigdy nie powróciło do swojej pierwotnej formy. Proces odbudowania kariery zajmie mi sporo czasu, o ile w ogóle uda mu się ją odbudować.