Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Andrzej Grabowski nie przyszedł na pogrzeb Kipiel-Sztuki. Zaskoczył wyznaniem
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 15.06.2024 17:47

Andrzej Grabowski nie przyszedł na pogrzeb Kipiel-Sztuki. Zaskoczył wyznaniem

Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. kadr serialu "Świat według Kiepskich"; Polsat Box Go

Andrzej Grabowski to jeden z aktorów, którzy swoją pozytywną aparycją i wyjątkowym poczuciem humoru zaskarbili sympatię widzów. Ferdek z serialu “Świat według Kiepskich” przechodzi jednak trudny okres. W ostatnim czasie pożegnał kilku kolegów z branży, w tym serialową żonę - Marzenę Kipiel-Sztukę. W jednym z ostatnich wywiadów postanowił szczerze opowiedzieć o swojej przyszłości.

Nie tylko Ferdek z "Kiepskich"

Szeroka publiczność kojarzy Andrzeja Grabowskiego głównie z roli bezrobotnego obiboka Ferdka Kiepskiego w serialu “Świat według Kiepskich”. Nie ma się czemu dziwić. W końcu aktor rozkochał w sobie publiczność wyjątkowym poczuciem humoru. Artysta wystąpił jednak w wielu innych produkcjach i aktywny jest także na deskach teatru. Ostatnio nawet pojawił się w nim, aby wspierać swoją córkę Zuzannę.

Grabowski w ostatnich latach przeżył ona także sporą metamorfozę. Zapuścił długą brodę oraz bardzo schudł. Poddał się wówczas operacji bariatrycznej, która mocno wpłynęła na jego wygląd. Aktor zmienił także swoją codzienną dietę oraz wyraźnie zaczął dbać o swoje zdrowie. Ten stan rzeczy nie umknął uwadze fanów artysty. 

Księżna Kate pokazała się pierwszy raz od diagnozy. Świętuje królewskie urodziny

Andrzej Grabowski o zmarłych kolegach z branży

Sporo zmieniło się także w najbliższym otoczeniu artysty. W ostatnich latach pożegnaliśmy bowiem wielu aktorów, z którymi Andrzej Grabowski występował w “Świecie według Kiepskich”. Niedawno opinią publiczną wstrząsnęła informacja o śmierci serialowej żony Ferdka - Marzeny Kipiel-Sztuki. W jednym z ostatnich wywiadów gwiazdor postanowił wspomnieć kolegów i koleżanki z branży, którzy odeszli.

Oczywiście, że tak, ale wie pan, ja nie tylko ich wspominam, bo przecież w moim może nie matuzalemowym życiu, ale jednak już długim, odeszło tylu moich znajomych, tylu moich kolegów aktorów - i nie tylko aktorów - powiedział.

ZOBACZ: Michał Wiśniewski ujawnił, ile dostanie emerytury po 30 latach kariery. Będzie na waciki

W dalszej części rozmowy aktor postanowił wspomnieć słowa swojego teścia. Ze wzruszeniem opowiedział wspomnianą anegdotę i postawił na szczere wyznanie dotyczące kwestii przemijania. 

Pamiętam słowa mojego teścia, bardzo leciwego pana, który mówił: "Ja już właściwie nie mam po co żyć, bo ja już nie mam żadnego swojego kolegi. Wszyscy już poumierali i wszyscy są nowi, wszyscy są młodzi. Świat jest inny". Ja nie chcę mówić, że tak jest i w moim przypadku, niemniej... bolesny jest nie tylko 1 listopada, ale i co sobie przypomnę o Darku (Gnatowskim), który zmarł w kwiecie wieku - miał 59 lat. To nie jest wiek do umierania. Piotrek Machalica, jeszcze młodszy - wyznał serialowy Ferdek Kiepski.

Grabowski nie pojawił się na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Przypomnijmy, że Andrzej Grabowski nie pojawił się na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki. Nie był jednak jedyną osobą z obsady “Kiepskich”, która nie pojawiła się na ostatnim pożegnaniu. Do Legnicy przyjechała jednak wieloletnia przyjaciółka zmarłej z planu - Renata Pałys oraz reżyser i scenarzysta słynnego serialu - Patrick Yoka.

ZOBACZ: Próżno szukać krzyża. Zaskoczenie na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Grabowski to aktor filmowy oraz teatralny, a także piosenkarz i reżyser. Na ekranie zadebiutował w 1972 roku niewielką rolą Edwarda w serialu “Odejścia, powroty”. Poza rolą w kultowy sitcomie Polsatu widzowie mogą go kojarzyć jako jurora w “Tańcu z Gwiazdami”. Ostatnio aktor pojawił się między innymi w filmie “Za duży na bajki” oraz w serialu “Policjantki i policjanci”.

KAPIF_oryginal_K1188323F.jpg
Andrzej Grabowski (2024). Fot. KAPIF