Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Próżno szukać krzyża. Zaskoczenie na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.06.2024 22:10

Próżno szukać krzyża. Zaskoczenie na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka pogrzeb
Fot. Goniec; KAPIF

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuli obfitował w nietypowe sceny. Żałobnicy na prośbę aktorki zrezygnowali z czarnych strojów. Co więcej, wokół urny z prochami serialowej Halinki Kiepskiej pojawiły się kolorowe balony. Uwagę zwraca również inny szczegół. W kondukcie próżno szukać bowiem krzyża. Taki widok to prawdziwa rzadkość.

Nietypowy widok na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki wstrząsnęła nie tylko fanami Halinki ze “Świata według Kiepskich”. Pogrzeb aktorki odbył się w czwartek 13 czerwca. Urnę z prochami złożono do rodzinnego grobu w Legnicy.

ZOBACZ TAKŻE: Marzena Kipiel-Sztuka chciała tego na swoim pogrzebie. Wzruszenie chwyta za gardło

Na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki doszło do nietypowych scen. Mowa nie tylko o tym, że konieczne było wezwanie karetki pogotowia z racji omdlenia jednego z żałobników. Koło urny pojawiły się kolorowe balony, które wypuszczono po złożeniu prochów aktorki do grobu. Niemniej jeszcze przed dotarciem na cmentarz uwagę skupiał mężczyzna, który szedł obok fotografii Marzeny Kipiel-Sztuki. Nie niósł on bowiem tradycyjnego krzyża.

Renacie Pałys drżał głos. Na pogrzebie ujawniła, co działo się w noc przed śmiercią Kipiel-Sztuki

Na pogrzebie zabrakło krzyża

Marzena Kipiel-Sztuka chciała, aby jej pogrzeb miał charakter świecki. Fani zdali sobie sprawę z tego, że nie chodziło tylko o to, by na ceremonii nie pojawił się ksiądz. Dotknęło to również innego powszechnego aspektu pogrzebu. Próżno szukać bowiem krzyża z tabliczką z imieniem i nazwiskiem zmarłej aktorki.

Pracownik firmy pogrzebowej, który szedł na początku konduktu pogrzebowego, nie niósł krzyża. Zamiast tego tabliczka z informacjami na temat zmarłej Marzeny Kipiel-Sztuki została przytwierdzona do prostego kawałka drewna.

Zrzut ekranu 2024-06-13 o 21.50.16.jpg
Na pogrzebie nie było krzyża. Fot. Goniec
Zrzut ekranu 2024-06-13 o 21.51.01.jpg
Marzena Kipiel-Sztuka chciała świecki pogrzeb. Fot. Goniec

Morze łez na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Do wzruszających scen podczas pogrzebu doszło, gdy głos zabrała Renata Pałys. Serialowa Paździochowa mówiła z trudem, gdyż słowa grzęzły jej w gardle. Ujawniła, że widziała się z Marzeną Kipiel-Sztuką dzień przed jej śmiercią.

ZOBACZ TAKŻE: Niebywałe słowa na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki. Bliscy sami to ujawnili

W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona - mówiła Renata Pałys na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki.