Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Barbara Sienkiewicz osierociła 9-letnie bliźniaki. Wiadomo już, kto zajmie się dziećmi
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 18.06.2024 19:33

Barbara Sienkiewicz osierociła 9-letnie bliźniaki. Wiadomo już, kto zajmie się dziećmi

Barbara Sienkiewicz
fot. Jan BIELECKI/East News

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca, jednak do tej pory nie odbył się jej pogrzeb. Okazało się wówczas, że formalności przedłużały się z powodu braku spadkobiercy, który mógłby zająć się organizacją ceremonii. Teraz pojawiły się informacje, że udało się go znaleźć i zajmie się nie tylko pochówkiem, ale także będzie starać o opiekę nad dziećmi zmarłej aktorki.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Choć Barbara Sienkiewicz miała okazję zagrać w wielu znanych produkcjach, to jednak zrobiło się o niej głośno przed kilkoma laty, za sprawą narodzin dzieci. Aktorka przywitała na świecie bliźnięta w wieku 60 lat, co sprawiło, że zyskała miano “najstarszej matki w Polsce”. 

W piątek 7 czerwca w mediach pojawiła się informacja o śmierci 69-letniej Barbary Sienkiewicz. Jak przekazał “Super Express” aktorka miała źle się poczuć, co skłoniło ją do wykonania telefonu do znajomego. Gdy ten jednak dotarł na miejsce, kobieta już nie żyła.

Wieczorem Barbara gorzej się poczuła. Przestraszyła się i zadzwoniła do znajomego, który przyjechał w nocy do jej domu. Tam zastał makabryczną sytuację. Aktorka nie żyła, a w domu obecnie były jej dzieci - przekazano.

Andrzej Rosiewicz ponad pół wieku był sam. Niewiarygodne, gdzie poznał swoją młodą żonę

Problemy z pochówkiem Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca, jednak do tej pory nie odbył się jej pogrzeb. Okazuje się, że jest problem, który na to rzutuje. Dzieci aktorki są nieletnie, a ponadto były trudności z ustaleniem spadkobiercy, który mógłby zająć się organizacją pochówku. 

Wygląda jednak na to, że aktorka przed śmiercią spisała testament, w którym wyznaczyła swojego spadkobiercę. Jak informuje prezes Związku Artystów Scen Polskich, Krzysztof Szuster, osoba ta nie tylko zajmie się pochówkiem Barbary Sienkiewicz, ale także będzie starać się o to, by otrzymać opiekę nad jej dziećmi.

Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegać o opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba także organizuje pogrzeb - przekazał. 

Za to prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, Marlena Miarczyńska, w rozmowie z “Faktem” wyjaśniła, że spadkobierca Barbary Sienkiewicz pragnie pozostać anonimowa.

Osoba zaprzyjaźniona z panią Basią i wymieniona w testamencie jeszcze się do nas nie zgłosiła w sprawie zasiłku, ale jesteśmy z nią w kontakcie. Prosi jednak o nieujawnianie swoich danych - przekazała.

ZOBACZ TAKŻE: Siostra Lewandowskiego pokazała wspólne zdjęcie. Wiadomo, jakie mają relacje

Kiedy odbędzie się pogrzeb Barbary Sienkiewicz?

Choć ustalony został spadkobierca Barbary Sienkiewicz, na tę chwilę jeszcze nie jest znana data pogrzebu aktorki. Marlena Miarczyńska podkreśliła jednak, że są gotowi, by pomóc w przygotowaniu pochówku. Wspomniała również, że ciało zmarłej zostało zabrane z kostnicy Zakładu Medycyny Sądowej przez zakład pogrzebowy.

To generowało bardzo duże koszty, ale zakład pogrzebowy już się wszystkim zajął. Niestety daty pogrzebu jeszcze nie znamy - przekazała.