Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Wiadomo, co po śmierci "najstarszej matki w Polsce" powiedziała jej sąsiadka
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 07.06.2024 18:54

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Wiadomo, co po śmierci "najstarszej matki w Polsce" powiedziała jej sąsiadka

Barbara Sienkiewicz z synem
fot. Jan BIELECKI/East News

Barbara Sienkiewicz, aktorka znana z epizodycznych ról w polskich serialach, zmarła w wieku 69 lat. Jej śmierć poruszyła nie tylko rodzinę i sąsiadów, ale także opinię publiczną, która znała ją jako "najstarszą matkę w Polsce". W 2015 roku, w wieku 60 lat, Sienkiewicz urodziła bliźnięta - Annę i Piotra, co wywołało ogromne zainteresowanie mediów.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Była "najstarszą matką w Polsce"

Według informacji podanych przez "Super Express" Barbara Sienkiewicz zmarła w swoim mieszkaniu w Warszawie w nocy z 6 na 7 czerwca. Policja oraz dwie karetki pojawiły się na miejscu około godziny 3:00, a lekarz stwierdził zgon 69-latki. Aktorka od jakiegoś czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi. Sąsiadka wyjawiła, że Barbara Sienkiewicz niedawno wyszła ze szpitala, gdzie była leczona z powodu żółtaczki.

Mimo to jej stan zdrowia wydawał się stabilny, co czyniło jej śmierć jeszcze bardziej niespodziewaną i bolesną dla bliskich.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści - powiedziała kobieta w rozmowie z "Super Expressem".

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Trudno uwierzyć, co przed śmiercią powiedziała o ojcu bliźniaków

Sąsiadka Barbary Sienkiewicz wspomniała o jej chorobie. Nic nie zapowiadało nagłej śmierci

Nagłe odejście Barbary Sienkiewicz pozostawiło wiele pytań dotyczących przyszłości jej dzieci. Ania i Piotr, 9-letnie bliźnięta, niedawno przystąpili do pierwszej komunii świętej. Sąsiadka aktorki wspomina, że dzieci były bardzo zżyte z lokalną społecznością, często bawiły się z innymi dziećmi na podwórku i miały bliskie relacje z sąsiadami. W tej trudnej chwili to właśnie oni wyrażają głębokie zaniepokojenie o dalsze losy bliźniąt.

Po śmierci matki, dzieci trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej. O ich przyszłości zdecyduje sąd rodzinny. Sąsiedzi oraz przyjaciele aktorki deklarują chęć pomocy i wsparcia dla Ani i Piotra, podkreślając, że dzieci są częścią ich społeczności i zawsze mogły liczyć na pomoc sąsiadów.

Dzieci Barbary Sienkiewicz trafią do Domu Dziecka? Wszystko zależy od sądu

Barbara Sienkiewicz była aktorką, która zagrała w wielu polskich produkcjach, takich jak "Ranczo" i "Daleko od noszy 2". Choć jej role były zazwyczaj epizodyczne, to jej nazwisko doskonale zna cała Polską za sprawą decyzji o późnym macierzyństwie, która przyciągnęła uwagę mediów. W wieku 60 lat, kiedy zdecydowała się na urodzenie bliźniąt, stała się symbolem determinacji i odwagi.

Wieść o śmierci Barbary Sienkiewicz głęboko poruszyła jej sąsiadów i znajomych. Wanda Nowicka, posłanka Lewicy, wspomniała o długotrwałej chorobie aktorki, podkreślając, jak trudne były jej ostatnie miesiące. Sąsiedzi aktorki z kolei wspominają ją jako osobę pełną życia, która zawsze była blisko swoich dzieci.

Nagła śmierć Barbary Sienkiewicz pozostawiła wiele niewiadomych i pytań o dalsze losy Ani i Piotra, które teraz będą musiały znaleźć odpowiedzi w decyzjach sądu i pomocy lokalnej społeczności z sąsiedztwa aktorki.

Barbara Sienkiewicz z dziećmi
fot. Jan BIELECKI/East News
Barbara Sienkiewicz z dziećmi
fot. Jan BIELECKI/East News