Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak teraz wyglądają bliźniaki Barbary Sienkiewicz. Opublikowano zdjęcie i zbiórkę
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 20.06.2024 18:56

Tak teraz wyglądają bliźniaki Barbary Sienkiewicz. Opublikowano zdjęcie i zbiórkę

Barbara Sienkiewicz
fot_kadr_z_programu_Dzien_Dobry_TVN

Od śmierci Barbary Sienkiewicz minęły już niemal 2 tygodnie. Aktorka osierociła dwójkę dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji. Z tego powodu zorganizowano zbiórkę, która ma na celu wesprzeć bliźniaki. Przy okazji opublikowano ich zdjęcie i wystosowano ważny apel.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz: co z dziećmi?

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca 2024 roku w wieku 69 lat. Aktorka znana była przede wszystkim z roli w serialu “Klan”. Sporą popularność przyniosła jej także ciąża, w którą zaszła w wieku 59 lat. Okrzyknięto ją wówczas “najstarszą matką w Polsce”

Jej śmierć poruszyła tysiące osób, które zaczęły zastanawiać się nad losem jej dzieci, 10-letnich Ani i Piotrusia. Po śmierci Sienkiewicz trafiły one bowiem najpierw do  interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, a później do rodziny zastępczej. O ich przyszłości zadecyduje sąd.

Zaskakujące wieści o planach króla Karola III. Powodem mają być wnuki

Bliscy założyli zbiórkę

Teraz bliscy Barbary Sienkiewicz postanowili wziąć sprawy w swojej ręce i zadbać o dobrą przyszłość bliźniaków. Z tego powodu w serwisie Pomagam.pl pojawiła się oficjalna zbiórka na rzecz osieroconych dzieci. Całość opatrzono krótkim opisem. 

Tragiczna wiadomość obiegła media: zmarła Barbara Sienkiewicz, aktorka, mama Ani i Piotrusia. Jej dziesięcioletnie bliźniaki zostały same, bez żadnej rodziny i środków do życia. Udało się zapewnić tymczasowo opiekę osoby, która daje im dom i poczucie bezpieczeństwa, jednak potrzebne jest wsparcie finansowe - napisano na stronie zbiórki.

ZOBACZ: Nie żyje aktor "Domu". Był mężem Hanny Śleszyńskiej

Warto wspomnieć, że dzieci aktorki są już w takim wieku, że dobrze zdają sobie sprawę z tego co się wokół nich dzieje. Okres ten jest dla nich naprawdę trudny, dlatego każda forma wsparcia ma znaczenie. Wśród największych potrzeb są wsparcie psychologiczne, edukacja oraz remont domu.

Przed Anią i Piotrusiem jeszcze sporo trudnych chwil dlatego postanowiliśmy zebrać fundusze na ich codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację, remont mieszkania. Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia i chcemy przynajmniej w taki sposób wesprzeć ich w trudnych chwilach - dodano.

Opublikowano zdjęcie bliźniaków

Na ten moment udało się zebrać niemal 11 tysięcy złotych. Pieniądze zbiera Fundacja im. Darii Trafankowskiej, czyli aktorki, która grała m.in. w “Na dobre i na złe” i zmarła w 2004 roku w wyniku choroby nowotworowej. Poza samym opisem zbiórkę opatrzono także zdjęciem osieroconych dzieci zmarłej aktorki. Ze względu na chęć ochrony ich prywatności fotografię wykonano od tyłu. Można nie niej zobaczyć trzymających się za rękę Anię i Piotrusia, którzy znajdują się na szkolnym korytarzu. Cały post ze zbiórką zakończono krótkim, ale ważnym apelem.

Razem możemy dokonać więcej. Z góry dziękujemy za wsparcie - zakończono opis.

ZOBACZ: Grał lekarza w "Barwach szczęścia". Aktor Bartłomiej M. został skazany za paskudne rzeczy

Barbara Sienkiewicz wskazała w testamencie konkretną osobę, która miałby zająć się jej dziećmi. Jej personalia pozostają tajemnicą, jednak wiadomo, że zrobi wszystko, aby wypełnić ostatnią wolę aktorki. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do sądu i ten może osądzić inaczej. Przypomnijmy, że zmarła nigdy nie ujawniła, kto jest ojcem dzieci.