Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Piękna dziennikarka TVN wzięła ślub z partnerką. Na ceremonii gwiazdy stacji
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.06.2024 17:19

Piękna dziennikarka TVN wzięła ślub z partnerką. Na ceremonii gwiazdy stacji

Marta Warchoł i Iwona Widawska
fot. Instagram: @marta.warhol

Marta Warchoł, znana dziennikarka TVN24, poślubiła swoją partnerkę, Iwonę Widomską. Para opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z ceremonii, przy okazji apelując do rządu i zabierając głos w sprawie małżeństw jednopłciowych.

Marta Warchoł wzięła ślub z ukochaną. Zdjęcia z ceremonii trafiły do sieci

Marta Warchoł zdobyła serca widzów jako reporterka TVN24. Teraz znowu znalazła się na ustach wszystkich, biorąc ślub ze swoją wieloletnią partnerką. To dosyć spore zaskoczenie, gdyż w Polsce nie przewidziano możliwości zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Gwiazda postanowiła nie czekać na zmiany w polskim prawie.

W zeszłym roku, podczas swoich urodzin, Marta Warchoł zamieściła na Instagramie zdjęcie z Iwoną Widomską, swoją koleżanką z pracy, na którym obie wymieniały się czułościami. Ta fotografia była swoistym coming-outem dziennikarek, które niedługo później oficjalnie przekazały informację o zaręczynach. Ta wiadomość spotkała się z wieloma ciepłymi słowami i gratulacjami od kolegów z pracy i fanów.

To wcale nie Bachleda-Curuś mogła być Zofią w "Panu Tadeuszu". Zaskakujące nazwisko

Marta Warchoł i Iwona Widomska nie czekały na zmiany w polskim prawie

Kolejny raz o zakochanych usłyszeliśmy pod koniec 2023 roku, gdy partnerka dziennikarki trafiła do szpitala. Marta Warchoł podzieliła się na Instagramie swoim niepokojem, zapewniając fanów, że jej narzeczona jest w dobrych rękach i że patrzą z nadzieją na nadchodzący rok.

Reporterka TVN nie tylko dzieli się swoim życiem prywatnym, ale także aktywnie angażuje się w walkę o prawa osób LGBT+. W czasie ich wspólnej podróży na Mauritius Marta podzieliła się informacją o historycznej zmianie prawa w tym kraju, które uznało postkolonialne przepisy dyskryminujące osoby LGBT+ za niezgodne z prawami człowieka. Ta refleksja skłoniła ją do zastanowienia się nad sytuacją w Polsce i wyrażenia nadziei na podobne zmiany w swoim kraju.

Marta Warchoł i Iwona Widawska już po ślubie

Dziennikarki TVN nie doczekały się podobnych nowelizacji w polskim prawie i postanowiły nie czekać na zmianę przepisów. Para właśnie wzięła ślub, czym pochwaliła się ich przyjaciółka w mediach społecznościowych.

W czasie kiedy rządzący zawodzą w sprawie związków partnerskich, moje dwie wspaniałe koleżanki @marta.warhol i @iwo.wid wyznają sobie miłość i oddanie w czasie pięknej, choć nieformalnej ceremonii, co siłą rzeczy staje się dziegciem w miodzie. Polskie prawo jest pod tym względem okrutne, a blokujący zmianę politycy pozostawiają pary homoseksualne na marginesie - bez pełni obywatelskich praw - czytamy we wpisie Anny Jędrzejowskiej, prezenterki TVN24.

Na ceremonii obecne były m.in. także Jolanta Pieńkowska, Magdalena Łucyan i Marta Kuligowska. Wielu znanych celebrytów złożyło zakochanym także życzenia za pośrednictwem Instagrama.

 

Marta Warchoł i Iwona Widomska są żywym dowodem na to, że miłość zwycięża wszystkie przeszkody. Ich związek, pełen miłości i wzajemnego wsparcia, inspiruje wielu ludzi w Polsce i na całym świecie. Dziennikarska para nie tylko daje nadzieję dla innych osób w podobnej sytuacji, ale również aktywnie walczy o prawa społeczności LGBT+.

Gratulacje dla Marty Warchoł i Iwony Widomskiej! Życzymy im dużo szczęścia i miłości na nowej drodze życia.

Tagi: LGBT Ślub TVN