Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tu zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz. Niedawno płakała nad grobem bliskiej osoby
Patryk Idziak
Patryk Idziak 07.06.2024 17:41

Tu zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz. Niedawno płakała nad grobem bliskiej osoby

Barbara Sienkiewicz grób
fot. Jan Bielecki/East News | Agencja SE/East News

Barbara Sienkiewicz zostanie pochowana w miejscu szczególnie ważnym dla niej i jej dzieci. Najstarsza matka w Polsce zmarła 7 czerwca w wieku 69 lat. Rok wcześniej żegnała tu swoją mamę, Jadwigę Sienkiewicz (+95 l.).

Barbara Sienkiewicz zmarła nagle, zostawiając 9-letnie dzieci

Śmierć Barbary Sienkiewicz była zaskoczeniem, szczególnie dla sąsiadów, którzy sądzili, że jej stan zdrowia uległ poprawie. Jak zdradziła “Super Expressowi” jedna z kobiet mieszkających w pobliżu, najstarsza matka świata miała cierpieć na kilka chorób. Wszystko wskazywało jednak na to, że aktorka stanie na nogi. Niestety tak się nie stało.

Sienkiewicz miała córkę Anię i syna Piotrka, których urodziła w wieku 60 lat i szybko stała się obiektem zainteresowania mediów jako najstarsza matka w Polsce. Wieszczyła im świetlaną przyszłość. Zdążyła zaprowadzić ich do pierwszej komunii.

Wyjątkowy gest Zenona Laskowika na pogrzebie Janusza Rewińskiego. Tak oddał mu hołd

Znane jest miejsce pochówku. Barbara Sienkiewicz spocznie razem z matką

W 2023 roku odbył się pogrzeb mamy Barbary Sienkiewicz. Aktorka wraz dziećmi płakała nad jej grobem na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Ostatnie chwile 95-letniej seniorki były trudne.

Mama nie chodzi, siedzi na wózku inwalidzkim – mówiła w wywiadzie dla “SE”.

Tam też właśnie, w tym samym grobie, według ustaleń “Super Expressu” zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz. Nie jest znana dokładna data ani inne szczegóły uroczystości pogrzebowych.

Najstarsza matka świata miała trudności. Barbarę Sienkiewicz krytykowano w mediach

Podejrzewano, że Barbara Sienkiewicz skorzystała z zabiegu in vitro. Sugerowano nawet, że obniżyła swój wiek, aby ułatwić sobie udział w procedurze. Zdaniem wielu, decyzja o zajściu w ciążę w tym wieku była niebezpieczna dla zdrowia dzieci.

Najlepszy przyjaciel aktorki, Olgierd Łukaszewicz, zalecał jej, aby jak najdłużej ukrywała swój stan. Słusznie przewidywał, że w innym wypadku narazi się na wycieńczającą nagonkę.

W rozmowie z “SE” Barbara Sienkiewicz stawiała opór wobec krążących o niej niepochlebnych opinii.

Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji?