Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Żona Kurskiego ostro o TVP. Porównuje polskość do Martyniuka
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 23.06.2024 19:15

Żona Kurskiego ostro o TVP. Porównuje polskość do Martyniuka

Joanna i Jacek Kurscy/Zenek Martyniuk
fot. KAPIF

Joanna Kurska postanowiła złożyć życzenia Zenkowi Martyniukowi z okazji jego 55, urodzin. Przy okazji żona Jacka Kurskiego uderzyła w TVP, nie ukrywając jednocześnie swojego rozżalenia.

Zenon Martyniuk świętuje 55. urodziny

Zenon Martyniuk to jeden z najpopularniejszych wokalistów specjalizujących się w muzyce disco-polo. Stworzył wiele hitów, bez których część osób nie jest w stanie wyobrazić sobie imprezy. Dzisiaj, tj. 23 czerwca “król disco-polo” ma specjalną okazję do świętowania, bowiem wówczas przypadają jego 55 urodziny. Spędzi je jednak z dala od rodziny.

Mąż wyjechał i wróci dopiero w niedzielę w nocy, oczywiście złożę mężowi życzenia, jakiś prezent dostanie, ale nic nie szykujemy - tłumaczyła Danuta Martyniuk w rozmowie z “Faktem”.

Marianna Schreiber o kulisach rozstania z mężem. Wspomina o dramacie

Żona Jacka Kurskiego złożyła Zenkowi Martyniukowi specjalne życzenia

Nie jest tajemnicą, że Joanna i Jacek Kurscy są fanami twórczości Zenka Martyniuka. Polityk miał nawet okazję wystąpić z “królem disco polo” na scenie podczas pikniku rodzinnego w Wyszkowie, który miał miejsce na początku czerwca. 

Wystąpić z Zenkiem Martyniukiem na dużej scenie - marzenia się spełniają. Wyszków, dziękuję za niezapomniany wieczór - napisał Jacek Kurski w serwisie X.

Również jego żona, Joanna, nie szczędziła miłych słów muzykowi. Z okazji jego urodzin, za pośrednictwem portalu “Plotek” złożyła mu szczere życzenia.

Zenonowi Martyniukowi życzę wspaniałego życia z ukochaną, piękną żoną Danusią. Życzę zdrowia i kreatywności w tworzeniu kolejnych ulubionych piosenek milionów Polaków. Dziękuję za wszystkie koncerty w TVP, które razem zorganizowaliśmy, za wszystkie piki, którymi mógł pochwalić się mój mąż. Za to, że jest sam w sobie społecznym zjawiskiem i symbolem fenomenu naszej polskiej muzyki, którą jako naród pokochaliśmy - przekazała żona Jacka Kurskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Aktor "Klanu" po ciężkiej operacji. Jest nagranie za szpitala

Joanna Kurska uderza w TVP

Następnie Joanna Kurska wspomniała o zmianach, jakie w ostatnim czasie zaszły w TVP. Zwróciła uwagę, na muzykę disco polo, która dotychczas była obecna w stacji, a ostatnio rzadko można ją tam usłyszeć. Żona polityka wspomniała, że wątpi, by w najbliższym czasie Zenek Martyniuk powrócił do stacji, jednak nie wyklucza opcji, że w przyszłości może to się zmienić. Przy okazji nie szczędziła obecnej władzy nieprzychylnych komentarzy.

W powrót Zenka do TVP za tej władzy wierzę średnio, dlatego że ta władza ma kompleksy, wstydzi się polskości, w związku z czym gardzi i odrzuca disco polo. Bo dla tej władzy polskość to nie normalność a ta muzyka jest esencją ludycznej polskości. Ale, że kiedyś Zenek wróci do TVP - to tego jestem pewna - wyjaśniła Joanna Kurska w rozmowie z “Plotkiem”.