Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate pokazała się publicznie, a teraz takie wieści. Rośnie niepokój
Patryk Idziak
Patryk Idziak 21.06.2024 10:59

Księżna Kate pokazała się publicznie, a teraz takie wieści. Rośnie niepokój

Księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Księżna Kate po miesiącach nieobecności na publicznych wydarzeniach wzięła udział w obchodach królewskich urodzin. Jej obecność zachwyciła poddanych i media na całym świecie, ale teraz pojawiły się kolejne donosy, jakoby jej stan miał się pogorszyć. Księżna Kate nie pojawiła się na ważnej uroczystości.

Księżna Kate wróciła po kilku miesiącach leczenia

15 czerwca księżna Kate wraz ze swoją rodziną wzięła udział w paradzie Trooping the Colour, na którą przybycie zapowiedziała w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Ostatni raz przemawiała do Brytyjczyków trzy miesiące temu, kiedy to Pałac Kensington opublikował nagranie, na którym wyjaśnia, że leczy się na nowotwór.

Informacja, że księżna Kate wraca do zdrowia, ucieszyła tych, którzy ją wspierali, a jeszcze większą radość można było dostrzec podczas samego wystąpienia. Jednak w mediach znów zaczęły krążyć donosy, że księżnej Kate się pogorszyło, o czym ma świadczyć jej nieobecność na Royal Ascot.

Katarzyna Dowbor opuszcza studio "Pytania na śniadanie". Podano nazwisko nowego prowadzącego

Czy Księżna Kate znów czuje się gorzej? Książę William przybył na uroczystość bez niej

Księżna Kate zapowiedziała, że poza udziałem w Trooping the Colour pojawi się też podczas innych wydarzeń tego lata. Choć bywają dni, że czuje się gorzej, te lepsze chce wykorzystywać w pełni.

Cieszę się z tego, że wezmę udział w paradzie na cześć króla w ten weekend, wraz z moją rodziną. Planuję również wziąć udział w kilku publicznych wystąpieniach tego lata, jednocześnie zdając sobie sprawę, że długa droga do zdrowia jeszcze przede mną – napisała wówczas.

We wtorek, 18 czerwca, rozpoczęło się Royal Ascot, czyli wyścigi konne, które trwają aż pięć dni. Drugiego dnia na jednym z nich pojawił się książę William, a także rodzice księżnej Walii – Carole i Michael Middleton. Zabrakło jednak samej księżnej Kate i wybuchły plotki, że może znów jest z nią źle. Informatorzy portalu People dementują pogłoski.

Robiła to, co było dla niej dobre, i wracała do zdrowia prywatnie w domu. Radzi sobie z tym najlepiej, jak potrafi.

Księżna Kate wraca do zdrowia, ale nie do wypełniania wszystkich obowiązków

Rzeczywiście lepsze samopoczucie księżnej Kate jest miłą informacją, jednak leczenie potrwa jeszcze kilka miesięcy. Księżna Walii, choć sama zapowiadała powrót do życia publicznego, musi jeszcze się oszczędzać.

Może i jest księżną Walii, ale nadal jest matką i żoną przeżywającą ten sam zestaw emocji, zmartwień i lęków, co każda inna osoba w takich okolicznościach – przekazała Ailsa Anderson, były sekretarz królowej Elżbiety, w rozmowie z People.

Nie ma powodu do niepokoju, księżna Kate nadal czuje się dobrze i w domowym zaciszu wraca do sił. Widzowie i uczestnicy parady dziwili się, że żona księcia Williama wygląda tak promiennie, a jej włosy wciąż są gęste i lśniące. Należy pamiętać, że według ekspertów chemioterapia nie musi powodować wypadania włosów ani znacznego pogorszenia wyglądu.