Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Piotr Gąsowski reaguje na odejście Macieja Dowbora z Polsatu. "Coś Ty zrobił?"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.06.2024 21:56

Piotr Gąsowski reaguje na odejście Macieja Dowbora z Polsatu. "Coś Ty zrobił?"

Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor
fot. KAPIF

Maciej Dowbor, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polsatu, niedawno ogłosił swoje odejście po blisko 20 latach współpracy ze stacją. Decyzja ta zaskoczyła zarówno jego fanów, jak i współpracowników, w tym Piotra Gąsowskiego, z którym Dowbor przez lata prowadził popularny program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Dziennikarz postanowił zareagować.

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. Piotr Gąsowski reaguje

Maciej Dowbor swoją decyzję o "zakończeniu związku" z Polsatem przekazał w emocjonalnym wpisie na swoich profilach w mediach społecznościowych. Prezenter podkreślił, że jego decyzja była trudna i dojrzewała przez wiele miesięcy.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych - napisał Maciej Dowbor.

Piotr Gąsowski, wieloletni współprowadzący "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i ekranowy partner syna Katarzyny Dowbor, nie krył zaskoczenia i wzruszenia decyzją swojego kolegi. Aktor i prezenter zamieścił na Instagramie długi post, w którym emocjonalnie odniósł się do odejścia Dowbora.

Drogi Maćku! A jednak to prawda, że odchodzisz. W takim razie zaczynam tęsknić i łzy ronić! Coś ty zrobił? To ja po całej wielkiej burzy wracam do programu, a ty nagle "wysiadasz", a w zasadzie "wyskakujesz" z rozpędzonego samolotu!? Mam nadzieję, że wziąłeś jakiś spadochron, a jeśli wziąłeś, to że ci się otworzy przed lądowaniem na twardym gruncie! - napisał Piotr Gąsowski.

Zdjęcie księżnej Kate błyskawicznie obiegło cały świat. Opowiedziała o walce z chorobą

Piotr Gąsowski pożegnał kolegę z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Opublikował emocjonalny wpis

Popularny prezenter nie ograniczył się jedynie do żartów odchodzącego z Polsatu kolegi po fachu. W dalszej części wpisu Piotr Gąsowski podkreślił profesjonalizm Dowbora, chwaląc go za jego rozwój i osiągnięcia w roli prezentera.

Dla mnie jesteś Top 10, a nawet Top 5 polskich prezenterów i prowadzących! Oczywiście… zaraz za mną! Wiadomo, że Krzysia Ibisza się nie przeskoczy, ale on tytuł Top 1 ma już dożywotnio i "pożywotnio" zarezerwowany! - dodał z typowym dla siebie humorem Piotr Gąsowski.

Decyzja Macieja Dowbora o opuszczeniu Polsatu wywołała wiele reakcji wśród gwiazd stacji. Wpis prezentera szybko zapełnił się komentarzami od jego kolegów i koleżanek z branży, którzy wyrażali swoje wsparcie i życzyli mu powodzenia na nowej drodze zawodowej.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! - napisał Maciej Dowbor, podsumowując swoje osiągnięcia w telewizji.

Piotr Gąsowski "zyska" na odejściu Macieja Dowbora? Wiele na to wskazuje

Choć na razie nie jest jasne, gdzie Maciej Dowbor będzie kontynuował swoją karierę, pojawiają się spekulacje, że może dołączyć do TVP i poprowadzić "The Voice of Poland" u boku Pauliny Chylewskiej. Sam prezenter na razie nie potwierdził żadnych konkretnych planów, zostawiając fanów w niepewności co do swojej przyszłości zawodowej. Oficjalnie Maciej Dowbor chce sobie zrobić przerwę od telewizji i spędzić trochę czasu z rodziną. Wielu jego fanów zastanawia się, jak długo "wytrzyma" bez blasku fleszy.

Odejście Macieja Dowbora otworzyło dyskusję na temat przyszłości programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W kuluarach mówi się, że Piotr Gąsowski może powrócić do roli prowadzącego, co jednak wiązałoby się z koniecznością znalezienia nowych jurorów, ponieważ Robert Janowski również opuszcza program. Wiele wskazuje na to, że produkcja popularnego show stanie przed trudnym wyzwaniem reorganizacji składu, aby utrzymać popularność formatu.

Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor
fot. KAPIF
Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor
fot. KAPIF