Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Trudno uwierzyć, jaką emeryturę dostaje Katarzyna Dowbor. Kwota robi duże wrażenie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.06.2024 17:07

Trudno uwierzyć, jaką emeryturę dostaje Katarzyna Dowbor. Kwota robi duże wrażenie

Katarzyna Dowbor
fot. KAPIF

Temat emerytur gwiazd od lat budzi wiele emocji i kontrowersji. Osoby ze świata rozrywki, które nie potrafiły odpowiednio zarządzać swoimi finansami, często zderzają się z brutalną rzeczywistością niskich świadczeń emerytalnych. Raz na jakiś czas kolejne gwiazdy zabierają głos, narzekając na wysokość swojej emerytury. Czy Katarzyna Dowbor należy do tej grupy?

Ile emerytury dostaje Katarzyna Dowbor? Wysokość jej świadczenia zaskakuje

Celebryci, którzy kiedyś pławili się w luksusie, po przejściu na emeryturę nagle muszą mierzyć się z faktem, że ich świadczenia są zbyt niskie, aby zapewnić im godne życie. W mediach często można usłyszeć ich skargi na temat konieczności dalszej pracy, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Na tym tle wyróżnia się Katarzyna Dowbor, która nie tylko cieszy się z wysokości swojej emerytury, ale także nadal pozostaje aktywna zawodowo.

Katarzyna Dowbor, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, stanowi doskonały przykład osoby, która dzięki mądremu zarządzaniu swoją karierą i finansami, może cieszyć się godną emeryturą. Gwiazda TVP rozpoczęła swoją karierę w mediach w Polskim Radiu, a następnie przez 30 lat pracowała w Telewizji Polskiej. Jej dorobek zawodowy obejmuje realizację filmów dokumentalnych, współprowadzenie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Mrągowie, a także pracę jako prezenterka programów telewizyjnych - w tym "Nasz Nowy Dom" i "Pytanie na Śniadanie". Choć Katarzyna Dowbor nadal jest aktywna zawodowo, to nie robi tego z przymusu.

Gwiazdor "Gogglebox" został ojcem. Zdjęcie ze szpitala obiega sieć

Katarzyna Dowbor przez lata pracowała w państwowej firmie. Dzięki temu dziś nie narzeka

Po odejściu z TVP Dowbor związała się z Polsatem, gdzie prowadziła program "Nasz nowy dom". Po zakończeniu współpracy z Polsatem w 2023 roku wróciła do TVP i rozpoczęła pracę w "Pytaniu na Śniadanie". Mimo osiągnięcia wieku emerytalnego Katarzyna Dowbor nie zrezygnowała z aktywności zawodowej, co pozwala jej czerpać dochody zarówno z pracy, jak i z emerytury.

Katarzyna Dowbor, w przeciwieństwie do wielu swoich kolegów z branży, może pochwalić się satysfakcjonującą wysokością emerytury. Jak sama przyznała w rozmowie z "Super Expressem", dzięki 30-letniej pracy na etacie w państwowej firmie oraz regularnemu odkładaniu składek, może teraz cieszyć się stabilnym świadczeniem.

Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam - mówiła dziennikarka.

Według informacji "Super Expressu" Katarzyna Dowbor otrzymuje co miesiąc z ZUS-u około 4 tys. złotych. W kontekście polskich realiów emerytalnych jest to kwota pozwalająca na godne życie. Dziennikarka, jako osoba rozsądna, prawdopodobnie posiada również zgromadzone oszczędności, co dodatkowo wzmacnia jej stabilność finansową.

Katarzyna Dowbor otrzymuje wyjątkowo wysoką emeryturę. Koledzy z branży mogą jej zazdrościć

Wielu polskich artystów, którzy przez większość swojego życia byli zatrudnieni na umowę o dzieło i nie płacili regularnych składek do ZUS, z zazdrością może spoglądać na wysokość świadczenia Katarzyny Dowbor. Przykłady takie jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski czy Alicja Majewska pokazują, jak trudna może być sytuacja emerytalna osób z show-biznesu. Maryla Rodowicz otrzymuje 1,6 tysiąca złotych, Krzysztof Cugowski - 1570 złotych, a Marek Piekarczyk zaledwie 7 złotych i 77 groszy miesięcznie. Na tle tych kwot, emerytura mamy Macieja Dowbora wypada wyjątkowo korzystnie.

Katarzyna Dowbor podkreśla, że najbardziej zaskakującym momentem było dla niej nie tyle otrzymanie pierwszej emerytury, co zdobycie specjalnych uprawnień emeryta.

Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok - to było jak z pierwszą pensją. Przełomowym momentem był jednak ten, kiedy dostałam kartę emeryta. Dzięki temu mogę za darmo jeździć tramwajem i autobusem - wspominała gwiazda.

Przypadek Katarzyny Dowbor pokazuje, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie swoją karierą i finansami, aby w przyszłości cieszyć się godnym świadczeniem emerytalnym i spokojnym życiem. Dziennikarka, dzięki swojej przezorności i systematycznemu odkładaniu składek, może dziś żyć spokojnie i nadal realizować się zawodowo, bez obaw o stabilność finansową.

Katarzyna Dowbor
fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor
fot. KAPIF