Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Trudno uwierzyć, ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler. Cena zaskoczy niejednego
Patryk Idziak
Patryk Idziak 17.06.2024 10:15

Trudno uwierzyć, ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler. Cena zaskoczy niejednego

Magda Gessler
fot. KAPiF

Magda Gessler, znana z ratowania podupadających restauracji, prowadzi także własne lokale. Słynne na całą Polskę stały się jagodzianki sygnowane nazwiskiem Magdy Gessler, ale rozgłos zawdzięczają przede wszystkim cenie. Były drogie? To będą jeszcze droższe.

Magda Gessler broni swoich cen. Nie da się płacić mało za coś z takich składników

W połowie czerwca rozpoczyna się sezon na jagody, a w lipcu jest już prawdziwy wysyp tego owocu. Jagody zbiera się długo i jest to niesamowicie żmudne zajęcie, ale dla smaku warto. Czy tak samo warto płacić za jagodziankę kilkadziesiąt złotych? Magda Gessler w rozmowie z Faktem zaznaczyła, że składniki są drogie, więc cena nie może być niższa.

Żeby wyprodukować naprawdę dobrego pączka, trzeba wydać pieniądze. Nie robi się tego z powietrza, tylko trzeba wydać na 36 żółtek i prawie pół kilograma masła na kilogram mąki. To kosztuje.

Cukiernię “Słodki Słony”, zlokalizowaną w Warszawie, Magda Gessler prowadzi z córką Larą. Choć o ich jagodziankach mówi się jak o przecenianej marce luksusowej, w rozmowie z Pudelkiem Lara tłumaczy, że składniki są najwyższej jakości, a drożdżówki składa się ręcznie.

Ludzie głosują portfelem. Jeśli nadal jesteśmy na rynku, to znaczy, że są ludzie, którzy uważają, że te jagodzianki są tego warte. Oprócz tego na rynku jest wiele jagodzianek dużo tańszych i nie trzeba korzystać z tych naszych.

Mało kto wie, że Michał Probierz przed laty trafił do niemieckiego aresztu. Co zrobił?

Ile kosztuje jagodzianka u Magdy Gessler?

Do niedawna spragnieni smaku pachnących jagodzianek z cukierni Magdy Gessler musieli za nie zapłacić 28 złotych. W tym roku cena wzrosła i by ponownie, lub też pierwszy raz, spróbować wypieku trzeba przyszykować więcej pieniędzy. Jagodzianka Magdy Gessler kosztuje 31 złotych.

Czy to już za dużo? Co roku w mediach społecznościowych wybucha wrzawa na ten temat, ale kolejki do lokalu “Słodki Słony” prawie się nie kończą. Dziennikarka kulinarna, Daria Ładocha, odniosła się do cen w rozmowie z Jastrząb Post. Jej zdaniem właściwie wszystko zależy od decyzji klienta.

Daria Ładocha o cenie jagodzianek Magdy Gessler: "Jest klient, jest sprzedaż"

Daria Ładocha od dawna jest związana z branżą kulinarną, to autorka książek i trenerka kuchni tajskiej. Podobnie jak Magda Gessler, wyjaśnia, skąd się biorą konkretne ceny. Restauracja zawsze ponosi koszty.

Jeśli restaurator chce sprzedać dobry jakościowo produkt, to prawdopodobnie zmniejszy ilość dań w restauracji, ale postawi na te, po które warto wracać. Czasy są jakie są i myślę, że to wszystko i tak jest dostosowane do portfela klienta, a człowiek może zdecydować czy chce pójść do restauracji, czy zje jagodziankę czy nie – mówiła w rozmowie z portalem.

Decyzja o zakupie jagodzianki czy innych dań z menu Magdy Gessler należy całkowicie do klienta. Ważne, by ostatecznie wszystko smakowało.