Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Joanna Kurska nie wytrzymała, poszło o Zenka Martyniuka. "Ta władza wstydzi się polskości"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 24.06.2024 08:08

Joanna Kurska nie wytrzymała, poszło o Zenka Martyniuka. "Ta władza wstydzi się polskości"

Joanna Kurska, Jacek Kurski, Zenon Martyniuk
Fot. KAPIF

Zenek Martyniuk dopiero co obchodził swoje 55. urodziny. Z tej okazji życzenia postanowiła złożyć mu sama Joanna Kurska. Żona byłego prezesa TVP w wywiadzie pokusiła się o wypowiedź na temat przyszłości lidera zespołu “Akcent” na antenie telewizji publicznej.

Zenek Martyniuk obchodził 55. urodziny

Urodziny króla disco-polo przypadają na 23 czerwca. W tym roku obyło się jednak bez imprezy. Jak zdradziła sama Danuta Martyniuk, męża w tym dniu nawet nie było w domu. Decyzja o braku wyjątkowej uroczystości podyktowana była również samym podejściem lidera zespołu “Akcent” do tego święta. Jak się okazuje, muzyk nie ma już ochoty na huczne świętowanie.

Raczej tak na spokojnie. 18. urodziny obchodzi się hucznie, a teraz mąż już nie chce - wytłumaczyła żona w wywiadzie dla “Faktu”.

Nel z "Pustyni i w puszczy" wzięła ślub. Fani dobrze znają jej wybranka

Muzykowi życzenia złożyła sama Joanna Kurska

Mimo że tegoroczne urodziny obyły się bez świętowania, muzyk i tak mógł liczyć na lawinę życzeń o przyjaciół i najbliższych. Na miłe słowa pokusiła się nawet Joanna Kurska, żona byłego prezesa TVP. W rozmowie z “Plotkiem” wypowiadała się o artyście w samych superlatywach.

Zenonowi Martyniukowi życzę wspaniałego życia z ukochaną, piękną żoną Danusią. Życzę zdrowia i kreatywności w tworzeniu kolejnych ulubionych piosenek milionów Polaków - powiedziała.

ZOBACZ: Smutne urodziny Zenka Martyniuka, żona zabrała głos. Nie tak to miało wyglądać

W wywiadzie żona Jacka Kurskiego postanowiła także wspomnieć o czasach współpracy Martyniuka z jej mężem. Podziękowała za wszystkie zorganizowane wspólnie z Telewizją Polską koncerty. Ponadto zwróciła uwagę na miejsce muzyka w historii polskiej popkultury.

Dziękuję za wszystkie koncerty w TVP, które razem zorganizowaliśmy, za wszystkie piki, którymi mógł pochwalić się mój mąż. Za to, że jest sam w sobie społecznym zjawiskiem i symbolem fenomenu naszej polskiej muzyki, którą jako naród pokochaliśmy - dodała.

Zenek Martyniuk zniknął z TVP

Od czasu zmiany zarządu Telewizji Polskiej dla Zenka Martyniuka oraz innych gwiazd disco-polo nastały trudne czasy. Stacja zmieniła bowiem swój kierunek i od tamtej pory nie ma w niej miejsca dla polskiej muzyki tanecznej. Mimo to artyści tacy jak lider zespołu “Akcent” nie narzekają na obecny stan rzeczy i starają się robić swoje.

ZOBACZ: Marianna Schreiber o kulisach rozstania z mężem. Wspomina o dramacie

Na temat zmian w telewizji oraz braku muzyki disco-polo w trakcie wydarzeń organizowanych przez TVP także wypowiedzieć postanowiła się Joanna Kurska. Jak się okazuje, żona byłego prezesa stacji widzi światełko w tunelu i wróży szybki powrót muzyki tanecznej na antenę publicznego nadawcy. Ponadto postanowiła wbić szpilkę obecnemu zarządowi telewizji.

W powrót Zenka do TVP za tej władzy wierzę średnio, dlatego że ta władza ma kompleksy, wstydzi się polskości, w związku z czym gardzi i odrzuca disco polo. Bo dla tej władzy polskość to nienormalność, a ta muzyka jest esencją ludycznej polskości. Ale, że kiedyś Zenek wróci do TVP - to tego jestem pewna! - zakończyła żona Jacka Kurskiego.

KAPIF_oryginal_K1029150F.jpg
Joanna i Jacek Kurski (2023). Fot. KAPIF