Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Probierz na ustach zagranicznych mediów. "Panowie, co was powstrzymuje"
Patryk Idziak
Patryk Idziak 17.06.2024 08:36

Michał Probierz na ustach zagranicznych mediów. "Panowie, co was powstrzymuje"

Michał Probierz
fot. Gabriel Bouys/AFP/East News

Mistrzostwa w piłce nożnej to zawsze wielkie emocje. 14 czerwca oficjalnie rozpoczęły się zmagania w Euro 2024, a w niedzielę, 16 czerwca, swój pierwszy mecz w grupie rozegrali Polacy. Wśród zagranicznych kibiców szczególną uwagę zdobył selekcjoner Michał Probierz. Nie oszczędzają słów.

Michał Probierz robi furorę na Euro 2024

Michał Probierz przejął prowadzenie reprezentacji Polski w piłce nożnej 20 września 2023 roku, kiedy to piłkarze walczyli o awans na Euro 2024, zajmując wówczas przedostatnie miejsce w tabeli. Wcześniej Michał Probierz prowadził reprezentację U-21. Seniorska kadra pod jego wodzą awansowała na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 dopiero po barażach.

W pierwszym meczu fazy grupowej Polska zagrała z Holandią. Niesamowite emocje towarzyszyły kibicom po zdobyciu gola w 17. minucie przez Adama Buksę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Holendrów. Jednak nie milkną echa po tym spotkaniu, na ustach zagranicznych kibiców cały czas jest Michał Probierz.

Kim jest żona Jana Bednarka? Trudno uwierzyć, czym się zajmuje

Kibice zachwyceni Michałem Probierzem. Jeden szczegół skupił ich uwagę

Michał Probierz mocno angażuje się w prowadzenie Biało-Czerwonych po zwycięstwo. Głośno było o nim szczególnie, gdy kanał Łączy nas Piłka opublikował nagranie z szatni w przerwie meczu Polski z Mołdawią. Trener przemawiał żywo do piłkarzy, aby zmotywować ich do walki.

Czego się boimy? W piłkę grać? – krzyczał.

Tym razem też nie zabrakło mu entuzjazmu i zza linii dopingował drużynę. Zachowanie warte pochwały, ale zagranicznych kibiców zachwyciło zupełnie coś innego, jego ubiór. Michał Probierz tworzy prawdziwe zamieszanie swoją prezentacją na stadionie. Beżowy garnitur marki Lancerto selekcjoner zestawił z granatowym krawatem i kamizelką w kratę. “W mieście pojawił się nowy szef w kamizelce” – piszą media.

Panowie co was powstrzymuje by tak wyglądać – pisze jedna z komentujących.

Michał Probierz nie tylko dobrze się prezentuje, ale potrafi motywować

Michał Probierz pokazuje klasę swoim wyglądem, ale też przede wszystkim swoim zachowaniem. Trener tchnął nadzieję w piłkarzy. Wojciech Szczęsny wyznał po meczu w rozmowie z TVP Sport, że dotąd w grze z silniejszym przeciwnikiem za skuteczną grę uważali bronienie się. Zmienił to obecny selekcjoner.

Powiedziałem chłopakom przed meczem, że mamy na tyle zwariowanego trenera, który wierzy, że potrafimy grać w piłkę i wszyscy mu uwierzyliśmy.