Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazda "Daleko od szosy" piratem drogowym? W dwa tygodnie zebrała 40 punktów
Patryk Idziak
Patryk Idziak 19.06.2024 10:48

Gwiazda "Daleko od szosy" piratem drogowym? W dwa tygodnie zebrała 40 punktów

Sławomira Łozińska
fot. KAPiF

Sławomira Łozińska zasłynęła rolą Bronki w serialu “Daleko od szosy” i Barbary Jakubik-Grzelak w “Barwach szczęścia”. Wśród znajomych znana jest jednak z czegoś innego, ze swojej brawurowej jazdy i miłości do zrywnych samochodów. Aktorka poinformowała, że straciła kiedyś za to prawo jazdy.

Sławomira Łozińska zakochała się w motoryzacji

Trzeba mieć trochę odwagi, by wsiąść z nią do samochodu, ale Sławomira Łozińska to naprawdę doświadczony kierowca. W wywiadzie z serwisem Motofakty wyznała, że lubi szybkie samochody, choć z nieoczywistego powodu.

Lubię samochody z dużymi silnikami, bo zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa.

Ujawniła też wtedy, że jeśli chodzi o motocykle, to pierwszy raz jechała na jakimkolwiek dopiero na planie “Daleko od szosy” i było to dla niej ekscytujące przeżycie.

Jeżeli coś mnie przeraża, to brak kultury wśród motocyklistów jeżdżących teraz po naszych drogach. "Dawcy narządów" to stosowne ich określenie. Motocykle są coraz szybsze, dosiadają ich coraz młodsi ludzie. Ot i horror gotowy – powiedziała Sławomira Łozińska.

Barbara Kurdej-Szatan zaliczyła wpadkę na uroczystej gali. Publika zaczęła buczeć

Gwiazda "Daleko od szosy" straciła prawo jazdy. "Sławka to pirat drogowy!"

Sławomira Łozińska w rozmowach podkreślała, że jazda to jej życie. Potrafiła narobić tysiące kilometrów w kilkanaście dni. Nie miała problemu, by drobnymi naprawami samochodu zająć się samodzielnie. Jej doświadczenie przekładało się na sprawną, ale dosyć ryzykowną jazdę. Ewa Ziętek, która przyjaźniła się z aktorką od czasów studenckich, opowiadała w “Pani” o podwózce, jaką zafundowała jej Sławomira Łozińska.

Kiedyś przewiozła mnie swoim cinquecento. Wyszłam z samochodu ledwo żywa. Co tam światła, ograniczenie prędkości. Sławka to pirat drogowy!

Rajdowe zachowanie na drodze nie przeszło bez konsekwencji. Pewnego dnia Sławomira Łozińska zwyczajnie straciła prawo jazdy, o czym napomknęła w tym samym magazynie.

W ciągu dwóch tygodni przyszło do mnie sześć kopert ze zdjęciami zrobionymi przez fotoradar. Dostałam ponad czterdzieści punktów karnych.

Sławomira Łozińska nie miała problemu, by ponownie zdać egzamin na prawo jazdy

Aktorka odzyskała prawo jazdy po uzyskaniu pozytywnego wyniku z ponownego egzaminu. Niestety dla niej, w przerwie pomiędzy posiadaniem uprawnień musiała korzystać z komunikacji miejskiej.

A jaki samochód Sławomira Łozińska darzyła największą sympatią? W Motofaktach stwierdziła, że Wartburg, “choć był prostacki, miał bardzo dobrą duszę”.