Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Niegdyś jej hity nuciły miliony Polaków. Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda uwielbiana Sandra
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.06.2024 19:37

Niegdyś jej hity nuciły miliony Polaków. Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda uwielbiana Sandra

Sandra
fot. kadr z teledysku "Maria Magdalena", YouTube: Sandra Lauer Cretu Official

Sandra, niemiecka piosenkarka znana z takich hitów jak "Maria Magdalena", "In the Heat of the Night", "Everlasting Love" i "Hiroshima", była jedną z najważniejszych postaci europejskiej sceny muzycznej lat 80. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje wokalistka?

Sandra w latach 80. była prawdziwą królową euro disco. Co dzieje się z nią teraz?

Sandra Ann Lauer, znana szerzej jako Sandra, urodziła się 18 maja 1962 roku w Saarbrücken w Niemczech. Już jako jedenastolatka brała udział w konkursach młodych talentów, ale początkowo nie odnosiła większych sukcesów jako solistka. W wieku 16 lat dołączyła do żeńskiego zespołu Arabesque, z którym zdobyła popularność przede wszystkim... w Japonii i ZSRR. Po rozpadzie grupy w 1984 roku Sandra rozpoczęła solową karierę.

Druga połowa lat 80. to okres, który można bez przesady nazwać złotym czasem Sandry. W 1985 roku wydała singiel "Maria Magdalena", który stał się międzynarodowym hitem i uczynił wokalistkę gwiazdą, osiągając pierwsze miejsca na listach przebojów w 20 krajach. Wraz z nim poszły kolejne przeboje: "In the Heat of the Night", "Everlasting Love", "Hi! Hi! Hi!" oraz "Hiroshima". Piosenki te nie tylko podbiły Europę, ale również Azję i Amerykę Południową.

Sandra była stałą bywalczynią plebiscytu "Bravo", który w latach 1985-1993 przyznał jej aż dziewięć nagród. W 1988 roku, wraz z Kim Wilde, została uhonorowana nagrodą dla "najlepiej sprzedającej: artystki w Europie.

Trudno uwierzyć, jaką emeryturę dostaje Katarzyna Dowbor. Kwota robi duże wrażenie

Najlepsze czasy dla Sandry dawno minęły. mimo to gwiazda nadal koncertuje

Wielki wpływ na karierę Sandry miał Michael Cretu, producent muzyczny, który był również jej mężem. Para pobrała się w 1988 roku i wspólnie doczekała się dwóch synów - bliźniaków Nikity i Sebastiana, urodzonych w 1995 roku. Niestety, ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2007 roku. W 2010 roku gwiazda ponownie wyszła za mąż, tym razem za Olafa Mengesa, jednak i to małżeństwo napotkało trudności, a w 2014 roku doszło do separacji.

Mimo że lata 90. przyniosły pewne wyhamowanie w karierze Sandry, artystka nigdy nie przestała tworzyć muzyki. W 1992 roku wydała składankę "18 Greatest Hits", a w kolejnych latach próbowała powrócić na szczyt, odświeżając swoje największe przeboje. Ostatni album studyjny Sandry ukazał się ponad dekadę temu, ale piosenkarka nadal regularnie koncertuje, zwłaszcza w Europie Wschodniej, gdzie jej hity z lat 80. cieszą się niesłabnącą popularnością.

Jak dziś wygląda legendarna Sandra? Gwiazda jest aktywna w social mediach

Sandra, która niedawno skończyła 62 lata, jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad 35 tysięcy fanów, a na Facebooku - 77 tysięcy. Dawna gwiazda regularnie dzieli się z fanami kadrami ze swojego życia zawodowego i prywatnego.

Choć z całą pewnością najlepsze czasy dla Sandry dawno minęło, to jej muzyka nadal cieszy się ogromnym uznaniem. Piosenki takie jak "Maria Magdalena" czy "In the Heat of the Night" pozostają nieśmiertelnymi klasykami, które wciąż rozbrzmiewają na dyskotekach i koncertach, a wierni fani artystki wciąż chętnie chodzą na jej koncerty. To dowód na to, że Sandra na zawsze pozostanie prawdziwą ikoną euro disco.