Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zenek Martyniuk zadbał o swoją przyszłość? Wiemy, na jaką emeryturę może liczyć
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2024 08:14

Zenek Martyniuk zadbał o swoją przyszłość? Wiemy, na jaką emeryturę może liczyć

Zenek Martyniuk
fot. KAPIF

Zenek Martyniuk to niekwestionowana ikona polskiego disco polo. Artysta od lat cieszy się ogromną popularnością, a jego utwory nucą miliony Polaków. Nic dziwnego, że zarabia fortunę... w przeciwieństwie jednak do wielu kolegów po fachu postanowił zadbać o swoją przyszłość. Na jaką emeryturę może liczyć jeden z najpopularniejszych muzyków w Polsce.

Zenek Martyniuk od lat zarabia fortunę. Postanowił już teraz zadbać o przyszłość

Zenek Martyniuk rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1989 roku, szybko zyskując status gwiazdy. Jako wokalista zespołu Akcent, stał się jednym z najważniejszych przedstawicieli gatunku disco polo. Jego piosenki, pełne rytmicznych melodii i prostych tekstów, trafiły w gusta szerokiej publiczności i wiele z jego utworów słuchanych jest nawet po latach.

Artysta zarabia przede wszystkim dzięki koncertowaniu. Przez lata Zenek Martyniuk był stałym elementem programów rozrywkowych TVP, w tym corocznego "Sylwestra Marzeń". Jego występy przyciągały miliony widzów przed telewizory, za co był sowicie wynagradzany. Co więcej, jego obecność w na podobnych imprezach dodatkowo umacniała jego pozycję na scenie muzycznej. Choć ostatnio nie jest już zapraszany do telewizji publicznej, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku muzycznym i koncertowym.

Młodszy syn Janusza Rewińskiego o okresie żałoby. W tle praca

Zenek Martyniuk czerpie dochody z wielu źródeł. Dzięki nim może być spokojny

Zenek Martyniuk jest jednym z najlepiej zarabiających artystów w Polsce. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", za jeden koncert inkasuje około 30 tys. złotych, a za występ sylwestrowy nawet 60 tys. złotych. W ciągu roku potrafi zagrać nawet 300 koncertów, co przekłada się na ogromne dochody. Dodatkowo zarabia na tantiemach oraz kontraktach reklamowych, co łącznie może dawać mu roczne przychody sięgające 7 milionów złotych.

Oprócz dochodów z koncertów Martyniuk czerpie również zyski z tantiem za swoje płyty. Albumy takie jak "Przekorny los" czy "Prawdziwa miłość to ty" przyniosły mu setki tysięcy złotych. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe, w tym umowa z siecią sklepów RTV i AGD, która wzbogaciła jego konto o kolejny milion złotych.

Choć teraz nie może narzekać na zarobki to w przeciwieństwie do wielu innych gwiazd, Zenek Martyniuk zadbał także o swoją przyszłość. W "Super Expressie" zdradził, że co miesiąc odprowadza składkę emerytalną w wysokości 4 tys. złotych, co zapewni mu emeryturę w wysokości 5 tys. złotych miesięcznie. Dzięki temu nie musi martwić się o to, czy w przyszłości będzie miał co włożyć do garnka.

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4000 złotych, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu".

Zenek Martyniuk od lat inwestuje pieniądze. Dzięki temu ma zabezpieczoną przyszłość

Zenek Martyniuk nie tylko zarabia duże pieniądze, ale również mądrze je inwestuje. Podkreśla, że nie jest osobą rozrzutną i stara się lokować swoje środki w sposób przemyślany. Inwestuje między innymi w markowe torebki swojej żony Danusi oraz nieruchomości. Posiada kilka domów w Grabówce oraz domek w Białowieży. Dzięki temu jego majątek jest zabezpieczony i dobrze ulokowany.

Warto przy tym zaznaczyć, że mimo znacznych dochodów, Zenek Martyniuk nie zapomina o czerpaniu radości z życia. Coraz częściej wypoczywa poza Polską, a także inwestuje w rodzinne wydarzenia, takie jak drugi ślub jego syna Daniela. Dzięki rozsądnemu zarządzaniu finansami może pozwolić sobie na takie wydatki, nie martwiąc się o przyszłość.

Zenek Martyniuk jest przykładem artysty, który osiągnął ogromny sukces zawodowy, ale przy tym zachował zdrowy rozsądek. Choć jego kariera trwa już ponad trzy dekady, to artysta jest świadomy tego, że nie zawsze będzie zarabiał fortunę - zadbał więc o swoje finansowe zabezpieczenie na przyszłość. Dzięki mądrze odprowadzanym składkom emerytalnym oraz przemyślanym inwestycjom może być spokojny o swój los.

Zenek Martyniuk
fot. KAPIF
Zenek Martyniuk
fot. KAPIF