Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Prawda o Wojewódzkim wyszła na jaw po 20 latach. Wygadał się były mąż Jusis
Patryk Idziak
Patryk Idziak 24.06.2024 20:37

Prawda o Wojewódzkim wyszła na jaw po 20 latach. Wygadał się były mąż Jusis

Kuba Wojewódzki
fot. KAPiF / Instagram @kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki znany jest ze swoich specyficznych żartów, ciętego języka, miłości do kontrowersji i oczywiście szybkich, a jeśli nie szybkich, to i tak drogich, samochodów. Tomasz Makowiecki wyznał prawdę o luksusie dziennikarza. Oboje poznali się na nagrywkach do “Idola”.

Tomasz Makowiecki debiutował w programie "Idol"

Tomasz Makowiecki miał tę sposobność wzięcia udziału w pierwszej polskiej edycji “Idola”. Programu niestety nie wygrał, ale zdołał się przedrzeć na polską scenę muzyczną i wydać 5 albumów studyjnych. W 2008 roku założył wraz z członkami grupy Myslovitz zespół pop-rockowy o nazwie NO! NO! NO!, z którym wspólnie w 2011 roku otrzymał dwie nominacje do Fryderyków. 

Choć zostawił swój ślad na ścieżce polskiej estrady, o Tomaszu Makowieckim głośno było głównie za sprawą związku z piosenkarką Reni Jusis. Ich małżeństwo trwało od 2008 do 2019 roku, a w jego wyniku na świat przyszli Teofil i Gaja. Swego czasu miał też mocno na pieńku z Kubą Wojewódzkim, celebrytą tak wybitnym w graniu skandalem, że nie trzeba go nikomu przedstawiać.

Aktor wielkiego hitu nie żyje. Powodem atak rekina

Tomasz Makowiecki o kulisach nagrań "Idola". Kuba Wojewódzki afiszował się w nieswoich samochodach

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że spora część programów rozrywkowych jest co najmniej w niewielkim stopniu reżyserowana. To, co kto ma w danej chwili zrobić i jak ma na to zareagować zgromadzona publiczność, jest ustalane jeszcze przed pojawieniem się uczestnika na ekranie. “Idol” nie odbiegał od tego opisu. Tomasz Makowiecki w rozmowie z Żurnalistą zdradził, że zaskoczył go poziom “ustawiania” przesłuchań w “Idolu”.

Przychodzą tam ludzie, przechodzą te castingi. Producenci czy tam reżyser już sobie tam powoli upatrują jakieś tam osoby. (...) Ten jest bardziej cwaniaczkiem, ten jest bardziej bawidamkiem, tamta jest dziewczyną z sąsiedztwa, po prostu reżyserowanie tego programu.

Oberwało się przy tym Kubie Wojewódzkiemu, który swoje bogactwo pokazywał poprzez zdjęcia z luksusowych samochodów, które nawet nie były jego. Tomasz Makowiecki ujawnił, że wypożyczano je na potrzeby budowania wizerunku.

Kuba też wtedy nie miał tych wszystkich samochodów, w których kręcili setki. Wtedy działały jeszcze autohandle, więc trzeba było wynająć takie porsche i posadzić go w tym samochodzie, żeby on nagrał setkę. Potem okazywało się, że ten samochód się sprzedał, więc trzeba było znaleźć inne porsche, więc Kuba w następnym odcinku mówił prosto ze swojego nowego auta: “Z pola kapusty mówi do Was Kuba Wojewódzki”. Więc to wszystko było reżyserowane – wyjawił Tomasz Makowiecki.

Na czym polegał konflikt Tomasza Makowieckiego z Kubą Wojewódzkim?

We wspomnianym wcześniej małżeństwie Tomasza Makowieckiego i Reni Jusis nie wszystko szło, jak powinno, w końcu nie bez powodu ludzie się rozwodzą. Krążyły spekulacje o tym, że do rozstania doszło tak szybko z powodu przyłapania piosenkarza na zdradzie, o czym nie omieszkał wspomnieć Kuba Wojewódzki w jednym ze swoich felietonów dla “Polityki”.

Koniec małżeństwa Reni Jusis i Tomka Makowieckiego. Po 12 latach wspólnego życia para zdecydowała się na rozwód i to po jednej rozprawie. Podobno Tomek usłyszał od żony najgorszą rzecz, jaką można usłyszeć podczas seksu. Kochanie: wróciłam – napisał Kuba Wojewódzki.

Ciekawe, czy teraz nowa afera skłoni dziennikarza do ponownego wbicia szpilki w Tomasza Makowieckiego. Choć niektóre sprawy Kuba Wojewódzki zwykł ignorować, w stosunku do innych był bardzo pamiętliwy.