Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zaskakująca reakcja Zenka Martyniuka na pożar Marywilskiej 44. Jasna deklaracja
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 15.05.2024 14:29

Zaskakująca reakcja Zenka Martyniuka na pożar Marywilskiej 44. Jasna deklaracja

Zenek Martyniuk, pożar
fot. KAPIF; Facebook.com/Państwowa Straż Pożarna

Przed kilkoma dniami spłonęło centrum handlowe Marywilska 44 w Warszawie. Było to miejsce wielofunkcyjne, gdzie można było zrobić zakupy, odpocząć, dobrze zjeść, a także posłuchać muzyki. Niedawno wystąpił tam nawet Zenek Martyniuk. Teraz “król disco polo” wyraził chęć pomocy poszkodowanym pracownikom obiektu.

Pożar Marywilskiej 44

Pożar centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie wybuchł w nocy z 11 na 12 maja br. W obiekcie znajdowało się około 1400 sklepów oraz punktów obsługi. Osoby odwiedzające halę mogły udać się tam nie tylko na zakupy, ale także zjeść oraz wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, m.in. wystawach edukacyjnych, pokazach teatralnych czy modowych, a nawet koncertach. 

Wśród artystów, którzy mieli okazję tam wystąpić, znalazł się również Zenek Martyniuk, legendarny lider zespołu Akcent. “Król disco polo” na Marywilskiej 44 dał koncert kilkukrotnie.

Piotr Cyrwus wstał i chciał przerwać wywiad. Wszystko przez pytanie Marzeny Rogalskiej

Zenek Martyniuk jest poruszony losem ludzi pracujących na Marywilskiej 44

Zenon Martyniuk w rozmowie z “Plejadą” nie ukrywał, że pożar, który wybuchł w centrum handlowym Marywilska 44, był dla niego dużym wstrząsem. Podczas wywiadu ubolewał nad dalszym losem osób, które tam dotychczas pracowały.

Czytałem właśnie wczoraj, że bardzo dużo ludzi straciło pracę i właściwie dorobek całego życia... Taki żywioł jak pożar czy powódź, to są najgorsze rzeczy - mówił Zenek Martyniuk.

“Król disco polo” wspominał także, że organizatorzy zawsze dbali, by koncerty odbywające się w tym obiekcie były dopięte na ostatni guzik i dbano o szczegóły, by impreza przebiegła możliwie najlepiej. 

To było bardzo fajne miejsce w Warszawie, między tymi halami była zawsze bardzo profesjonalnie wystawiona scena. Bardzo fajni organizatorzy, wszystko - jeżeli chodzi o nagłośnienie i tak dalej - było zorganizowane, dopięte na ostatni guzik. Super fajne miejsce w Warszawie - wyjaśnił Zenek Martyniuk.

ZOBACZ TAKŻE: Maryla Rodowicz nagle zaczęła mówić o Bogu. Fani nie mogli uwierzyć

Zenek Martyniuk zaznacza, że chce wziąć udział w koncercie charytatywnym

Zenek Martyniuk zapowiedział także, że jeśli grono artystów podejmie decyzję, by dać charytatywny koncert, dzięki któremu wsparcie otrzymałyby osoby poszkodowane finansowo przez żywioł, on również przyłączy się do tego pomysłu, dokładając swoją cegiełkę w postaci występu.

Jeżeli coś trzeba będzie pomóc, jeśli trzeba będzie zagrać charytatywny koncert, to ja też na pewno się przyłączę. Z miłą chęcią zagrałbym, jeżeli tylko nie będzie to kolidowało z naszymi już wcześniej ustawionymi koncertami. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to na pewno chętnie się zmobilizujemy i zagramy - zadeklarował Zenek Martyniuk.

Źródło: plejada