Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Adamczyk pozwany przez TVP. "Szkody, które uczynił bezprawnymi działaniami"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.06.2024 21:25

Michał Adamczyk pozwany przez TVP. "Szkody, które uczynił bezprawnymi działaniami"

Michał Adamczyk
fot. AKPA

Michał Adamczyk przez wiele lat był jedną z najważniejszych twarzy Telewizji Polskiej. Jego kariera dziennikarka była pełna sukcesów, ale ostatnie lata przyniosły mu również wiele problemów. Po serii kontrowersji, zwolnień i pozwów, Adamczyk stał się postacią budzącą mieszane uczucia w świecie mediów. Teraz czekają go kolejne problemy.

Michał Adamczyk pełnił iluzoryczną funkcję prezesa TVP. Próbował ją wykorzystać?

Michał Adamczyk rozpoczął swoją karierę w TVP w 2001 roku. Widzowie mogli go oglądać w wielu popularnych programach informacyjnych i publicystycznych, takich jak "Teleexpress", "Wiadomości", "Godzina w godzinie" oraz "Kawa czy herbata". Przez lata zdobył sympatię widzów, uznanie w branży i stał się jedną z najpopularniejszych twarzy w stacji.

15 października 2023 roku nastąpiły znaczące zmiany w strukturze zarządzającej TVP. Michał Adamczyk nie mógł pogodzić się z nową rzeczywistością, ale to właśnie wtedy, przez krótki okres, pełnił funkcję prezesa TVP. Jego nominacja była jednak bardziej symboliczna niż rzeczywista, ponieważ nie została zatwierdzona w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). To oznaczało, że pełnił tę funkcję jedynie iluzorycznie i bez żadnej mocy prawnej. Mimo to próbował skorzystać ze swojego stanowiska, co miało poważne konsekwencje.

Żona Jacka Kurskiego przejechała się po nowej szefowej "PnŚ". Tak ostro jeszcze nie było

Michał Adamczyk próbował założyć konto bankowe na TVP. Miał mieć nad nim pełną kontrolę

Pomimo braku formalnego umocowania, Michał Adamczyk zaczął podejmować działania jako prezes TVP. Jednym z jego kontrowersyjnych posunięć było próba założenia osobnego konta bankowego na rzecz TVP, nad którym miałby pełną kontrolę. W tych działaniach wspierał go Tomasz Owsiński, który tytułował się wiceprezesem TVP, choć również nie miał ku temu prawnych podstaw. Te kroki wzbudziły podejrzenia i zainteresowanie odpowiednich organów, co doprowadziło do wszczęcia śledztwa.

W marcu 2024 roku Michał Adamczyk został pozwany przez TVP za "szkody, które uczynił bezprawnymi działaniami". Sprawa dotyczyła między innymi odmowy opuszczenia budynku TVP na Woronicza po zakończeniu jego formalnego zatrudnienia. Śledztwo jest w toku, a szczegóły są trzymane w tajemnicy ze względu na dobro postępowania.

Michał Adamczyk przekreślił swoją karierę? Trwa śledztwo

Michał Adamczyk jest postacią bardzo dyskretną, jeśli chodzi o życie prywatne. Wiadomo jedynie, że był żonaty z Agnieszką Piechurską, jednak o jego aktualnym stanie cywilnym niewiele wiadomo. Wiadomo natomiast, że jego zawodowa przyszłość w mediach jest najprawdopodobniej skończona - jego dotychczasowe osiągnięcia zostały przyćmione przez ostatnie kontrowersje.

Michał Adamczyk przeszedł długą drogę od bycia jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP do osoby uwikłanej w poważne problemy prawne. Dziennikarz jest doskonałym przykładem tego, jak szybko mogą zmieniać się losy w świecie mediów i jak ważne jest przestrzeganie formalnych procedur i etyka zawodowa.

Michał Adamczyk
fot. AKPA