Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zespół Łzy traci piękną wokalistkę. Czy to następny skutek afery?
Patryk Idziak
Patryk Idziak 19.06.2024 13:23

Zespół Łzy traci piękną wokalistkę. Czy to następny skutek afery?

Adam Konkol Łzy
fot. Instagram @paula_titkin / KAPiF

Zespół Łzy od kilku lat ma wizerunkowy kryzys, bo pomiędzy Adamem Konkolem, założycielem zespołu, a jego niedawnym składem trwa spór o prawa do utworów. W wyniku tego w pewnym sensie istnieją dwa zespoły Łzy, a z tego należącego do Adama Konkola właśnie odeszła piękna wokalistka. To już kolejny rozłam w zespole

Zespół "Łzy" z poważnym wewnętrznym sporem

Zespół “Łzy” powstał w latach 90. i jego główną wokalistką była Anna Wyszkoni. I to właśnie jej głos oryginalnie ozdabiał najpopularniejsze utwory grupy, m.in. “Agnieszka”, “Narcyz się nazywam”. Dzięki swojemu mocnemu głosowi przyciągała do siebie rzesze oddanych fanów. Po jej odejściu w 2010 roku “Łzy” już nigdy nie powtórzyły sukcesów na tak dużą skalę.

Kolejną wokalistką została Sara Chmiel, ale w 2021 roku Adam Konkol postanowił wymienić cały skład zespołu. W odwecie wyrzucona grupa z Sarą Chmiel na czele uznała, że w takim razie to Adam Konkol sam odszedł z zespołu.

21-letnia gwiazda TVN urodziła. Niedawno zerwała z narzeczonym

Adam Konkol mówi o sobie jako jedynym oficjalnym zespole "Łzy"

Adam Konkol prowadzi konto na TikToku, na którym bardzo często podkreśla, że to on jest autorem piosenek, ojcem sukcesu zespołu “Łzy”. Jest poszkodowanym całego tego konfliktu, bo musi udowadniać, że grupa należy do niego. Nie tak dawno było głośno o tym, że ze streamingu znikają popularne utwory, a Adam Konkol oskarżył o ten stan “podrabiane” “Łzy”. W oświadczeniu pisał, że chciał się dogadać, ale nie wyszło.

Oświadczam, że w związku z odrzuceniem przez moich byłych kolegów, propozycji, by “rozdzielić” pomiędzy zwaśnione kanały na spotify itd, wszystkich piosenek zespołu Łzy w sposób (moje kompozycje i teksty na moim kanale, ich kompozycje na ich kanale, uczciwie, jak jest naprawdę, a nie “jak jest w zaiksie”) , moi prawnicy zostali zmuszeni do wystosowania pisma, o tymczasowe wstrzymanie dystrybucji tych piosenek – napisał w mediach.

Na to nie pozostał dłużny zespół z wokalem Sary Chmiel. Muzycy uznali, że propozycja nie była układem partnerskim, porozumieniem, ale zwyczajnym szantażem.

Wskazujemy, że rzeczona przez Adama Konkola propozycja była nie do zaakceptowania, albowiem w złożonej propozycji Adam Konkol postawił nam ultimatum, z którego wynikało, że albo zgodzimy się by żądane utwory znajdowały się na kontach należących do zespołu Adama Konkola, albo wstrzyma on dystrybucję, tych utworów sprawiając, że w ogóle nie będą one dostępne w domenie publicznej – zawarto w oświadczeniu.

Oficjalny zespół "Łzy" bez wokalistki. Paulina Titkin odchodzi

Paulina Titkin, która w składzie Adama Konkola zastąpiła Sarę Chmiel, poinformowała za pośrednictwem swojego Instagrama, że nie będzie kontynuowała współpracy z muzykiem. Zapewniła, że wkrótce pojawią się dodatkowe informacje. W komentarzach fani atakują Adama Konkola.

Może choć cześć fanów Adama przejrzy dzięki temu na oczy. Adam niestety jest toksyczny i zafiksowany na tym by walczyć ze wszystkimi wokół. Mam nadzieję, że uda Ci się od niego uwolnić. Życzę powodzenia i wielu sukcesów – pisze jedna z komentujących.