Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Adam Konkol z zespołu Łzy ma złośliwego raka. Żona opublikowała poruszający wpis
Irmina Jach
Irmina Jach 13.04.2024 15:23

Adam Konkol z zespołu Łzy ma złośliwego raka. Żona opublikowała poruszający wpis

Adam Konkol Anna Wyszkoni
fot. KAPIF

Adam Konkol z zespołu Łzy poinformował fanów, że choruje na nowotwór złośliwy. Ze względu na inne schorzenia, nie może przejść operacji ani poddać się chemioterapii. Teraz głos zabrała żona muzyka.

Adam Konkol od dziecka zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi

Adam Konkol od dziecka zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. Założyciel grupy Łzy ma wrodzoną wadę serca i cierpi na zespół Eisenmengera, rzadką i niebezpieczną chorobę płuc.

Średnia życia z taką chorobą to 2,5 roku. [...] W wieku 18 lat miałem poważny krwotok płucny i prawie się udusiłem krwią. Takich krwotoków miałem wiele w swoim życiu. [...] Zdarzało mi się też na scenie w trakcie koncertu, że miałem krwotok. Chowałem się za głośnik i plułem krwią — opowiadał w "Pytaniu na śniadanie".

"Chłopaki do wzięcia". Duże zmiany u Bandziorka. Najpierw miłość, teraz to

Adam Konkol ma raka

W piątek 12 kwietnia Adam Konkol poinformował, że wykryto u niego złośliwy nowotwór płuc. Ze względu na choroby współistniejące, nie może poddać się operacji ani przejść chemioterapii. Jedyną nadzieją na powrót do zdrowia są dla niego naświetlania. Mimo trudności muzyk jest dobrej myśli.

Z nie takich opresji wychodziłem cało, więc jak spotkacie mnie za trzy lata, to nie pytajcie: "Co on tutaj jeszcze robi?", bo ja po prostu go pokonam jak minikatar — oznajmił.

ZOBACZ TAKŻE: Niepokojące wyznanie Katarzyny Cichopek. Fani nie tego się spodziewali

Adam Konkol ma nowotwór złośliwy. Żona zabrała głos

Żona Adama Konkola kilka dni wcześniej niż mąż sugerowała obserwatorom, że w jej życiu dzieje się coś złego. 5 kwietnia opublikowała na Facebooku poruszający wpis, któremu towarzyszyły wspólne zdjęcia pary.

I tak nasze wakacje dobiegły końca. Beztroskie dni minęły. Wracamy do Polski. I pomimo tego, że nasze życie w ostatnim czasie przypominało bajkę, to czas spokoju minął. Nigdy nie może być idealnie. Zawsze musi się coś schrzanić. Najtrudniejsze dni/miesiące, być może lata przed nami. I nie wiem, o co teraz prosić Wszechświat? O zdrowie? O szczęście? — napisała.

Ze wpisu partnerki założyciela zespołu Łzy można wnioskować, że Adam Konkol usłyszał dramatyczną diagnozę dzień przed powrotem do kraju. - Trzeba wrócić, wziąć się w garść. Wierzyć, że będzie dobrze — dodała Angelina Konkol.