Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Lider zespołu łzy walczy z nowotworem, zdobył się na szczere wyznanie. "Załamałem się"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 23.06.2024 15:58

Lider zespołu łzy walczy z nowotworem, zdobył się na szczere wyznanie. "Załamałem się"

Adam Konkol, Ania Wyszoni, Łzy
Fot. KAPIF

Adam Konkol z zespołu “Łzy” wyjawił niedawno, że cierpi na nowotwór. Artysta w najnowszym wywiadzie postanowił opowiedzieć na temat swojej choroby i ogólnego samopoczucia. Poruszył również temat diagnozy i tego jak zapatruje się na swoją przyszłość.

Adam Konkol choruje na nowotwór

Adam Konkol to muzyk, który znany jest głównie jako założyciel zespołu “Łzy”. To właśnie on wraz z Anią Wyszkoni, Arkadiuszem Dzierżawą, Dawidem Krzykałą oraz Sławomirem Mocarskim tworzył przez lata słynną kapelę. Do największych przebojów grupy należą “Agnieszka już dawno…”, “Narcyz” czy “Oczy szeroko zamknięte”. W 2021 roku doszło do wielkiego rozłamu zespołu, który odbił się szerokim echem wśród publiczności.

Niedawno Konol wyjawił, że choruje na nowotwór płuc. Diagnozą podzielił się w kwietniu 2024 roku. Jak sam wyznał, od tamtego czasu zmaga się z problemami nie tylko zdrowotnymi, ale także natury psychicznej. 

Żora Korolyov zmarł nagle. 13-letnia córka uczciła jego pamięć, ciężko powstrzymać łzy

Założyciel zespołu "Łzy" o diagnozie

Muzyk nigdy nie ukrywał, że od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Do tej pory doskwierało mu głównie serce, co spowodowało zmianę w stylu jego życia. 48-latek zaczął bardziej dbać o zdrowie i nie palił papierosów. Wieść o nowotworze spadła na niego jak grom z jasnego nieba.

Pierwsze dwa miesiące od usłyszenia diagnozy, że to nowotwór płuc, były dla mnie bardzo trudne, chociaż w ogóle tego nie okazywałem. Załamałem się psychicznie, chociaż mój fizyczny stan nie zmienił się w ogóle. Staram się na pewno myśleć pozytywnie, natomiast z tyłu głowy cały czas mam różne myśli. Nie wiem czy się spieszyć, czy po prostu mogę żyć normalnie - wyznał w rozmowie z “Plotkiem”.

ZOBACZ: Zginął w tragicznym wypadku. Jego żona jest ciężko chora, znany filmowiec był jedynym żywicielem rodziny

Przed założycielem zespołu “Łzy” kolejne badania. W wywiadzie zdradził, że za dwa miesiące czeka go pozytonowa emisyjna tomografia. Muzyk czuje w związku z badaniem stres, lecz stara się być dobrej myśli.

Za dwa miesiące mam kolejne badanie PET. Im bliżej tego terminu, tym bardziej czuję stres. Mam jednak przeczucie, że wszystko będzie dobrze - dodał.

Konkol szczerze o dotychczasowym stylu życia

W rozmowie z “Plotkiem” Adam Konol zdradził także jak wyglądało jego dotychczasowe życie oraz jaki ma stosunek do używek. Alkohol pojawiał się u niego jedynie okazjonalnie w trakcie imprez lub spotkań ze znajomymi. Muzyk przyznał także, że nigdy nie palił papierosów. To dlatego diagnoza była dla niego takim szokiem.

Nigdy nie paliłem papierosów [...] Na pewno stałem się wrażliwszy, gdy ktoś pali w mojej obecności papierosy. Nie pozwalam na to i zwracam uwagę. Przechodziłem jednego dnia obok palącego i zwróciłem mu uwagę. Zapytał mnie, czemu mi to przeszkadza, a ja powiedziałem prosto z mostu, że mam raka płuc - wytłumaczył.

ZOBACZ: Anna Cieślak i Edward Miszczak ujawnili prawdę o swoim związku. Niebywałe, co ich połączyło

Warto wspomnieć, że rak płuc jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie. Zwykle w początkowej fazie nie powoduje objawów i może być wykryty całkowicie przypadkowo. Według odstępnych danych, czynne palenie tytoniu jest przyczyną około 90% zachorowań u mężczyzn i około 80% u kobiet.