Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zdjęcie księżnej Kate błyskawicznie obiegło cały świat. Opowiedziała o walce z chorobą
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.06.2024 20:01

Zdjęcie księżnej Kate błyskawicznie obiegło cały świat. Opowiedziała o walce z chorobą

Księżna Kate
fot. Zak Hussein / SplashNews.com/East News

Na oficjalnym koncie na Instagramie księżnej Kate po raz pierwszy od dawna pojawił się nowy post. Ukochana księcia Williama postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i zabrać głos w sprawie swojego stanu zdrowia. To pierwsza taka sytuacja od ogłoszenia jej walki z nowotworem.

Księżna Kate po raz pierwszy od dawna dodała post w social mediach

Księżna Kate, po niemal trzymiesięcznym milczeniu, opublikowała oświadczenie, w którym podziękowała za otrzymane wsparcie oraz opisała swoje samopoczucie i przebieg leczenia. Pod postem zamieściła zdjęcie, na którym pozuje przy drzewie. Wpis rozpoczęła od podziękowań i słów wdzięczności.

Jestem pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę zmieniło świat Williama i mój i pomogło nam obojgu przetrwać trudniejsze chwile - napisała księżna.

Niegdyś jej hity nuciły miliony Polaków. Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda uwielbiana Sandra

Księżna Kate opowiedziała, jak znosi leczenie i jak się czuje. To dla wielbicieli dobra wiadomość

Ukochana księcia Williama podzieliła się również szczegółami dotyczącymi swojego leczenia. Wyznała, że choć ma momenty lepszego samopoczucia, nie brakuje również trudnych dni.

Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz poddać się wypoczynkowi. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie. Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam pracować w domu - kontynuowała.

Księżna Kate tym samym po raz pierwszy od dłuższego czasu opowiedziała o swojej walce z chorobą oraz o tym, jak znosi chemioterapię, która ma jej pomóc pokonać nowotwór.

Księżna Kate weźmie udział w Festival of Colors! Fantastyczne wieści dla poddanych

Księżna Kate w swoim poście w mediach społecznościowych zdradziła również, że planuje wziąć udział w zbliżającym się wydarzeniu, które jest szczególnie ważne dla brytyjskiej rodziny królewskiej. To z pewnością dobra wiadomość dla fanów księżnej oraz poddanych, którzy od miesięcy martwią się o jej stan zdrowia i zastanawiają się, kiedy powróci do pełnienia obowiązków.

Z niecierpliwością czekam na udział w Paradzie Urodzinowej Króla w najbliższy weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że latem dołączę do kilku publicznych wystąpień, ale jednocześnie wiem, że jeszcze nie wyszłam na prostą. Uczę się cierpliwości, szczególnie w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień, takim, jaki jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na wykorzystanie tego tak potrzebnego czasu na uzdrowienie. Dziękuję bardzo za nieustające zrozumienie i wszystkim, którzy tak odważnie podzielili się ze mną swoimi historiami - czytamy we wpisie księżnej.

W ostatnich miesiącach książę William pojawiał się publicznie bez swojej żony, która w tym czasie skupiała się na walce z chorobą. Księżna Kate w swoim oświadczeniu wyraziła nadzieję na stopniowy powrót do pełnienia obowiązków. Ważne jest jednak to, aby robiła to w zgodzie ze swoim samopoczuciem i w miarę możliwości.