Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zaskakujące wieści o planach króla Karola III. Powodem mają być wnuki
Patryk Idziak
Patryk Idziak 20.06.2024 09:09

Zaskakujące wieści o planach króla Karola III. Powodem mają być wnuki

Król Karol III
fot. Rex Features/East News

Niedawno świat cieszył się z powrotu księżnej Kate do zdrowia i udziału w królewskich urodzinach. Wówczas radość wyrażał też sam król Karol III. Monarchę łączą bardzo bliskie stosunki z rodziną księcia Williama, ale pomimo ich obecności, niesamowicie tęskni za dziećmi drugiego syna.

Król Karol III darzy sympatią księcia Williama i jego żonę. Co z księciem Harrym?

Król Karol III na wieść, że księżna Kate pojawi się na paradzie, by świętować jego urodziny, miał zareagować niezwykle entuzjastycznie. Później, już podczas samego wydarzenia, widzieliśmy, że nie były to puste słowa, bo król złamał dla swojej synowej pewien zwyczaj. Na balkonie obok niego stały żona, królowa Camilla, i księżna Kate. Zgodnie z zasadami to następca tronu zajmuje miejsce obok obecnie panującego.

Ten piękny gest wsparcia pokazał, że król Karol III jest także uczuciowy. W roli dziadka dla dzieci księcia Williama tj. George'a, Charlotte i Louisa,  może spełniać się na co dzień, ale nie ma takiej możliwości w przypadku wnuków od strony księcia Harry'ego.

Piotr Jacoń o procesie sądowym związanym z tranzycją dziecka. "Nieludzka procedura"

We władcy narasta frustracja. Król Karol III chce widywać wnuki

Z powodu rozłamu w brytyjskiej rodzinie królewskiej, książę Harry nie utrzymuje relacji z Pałacem Buckingham. W 2018 roku wziął ślub z aktorką, Meghan Markle, a na początku 2020 roku oficjalnie zrezygnował z pełnienia funkcji publicznych, zachowując jedynie tytuł szlachecki.

Jak podają zagraniczne media, król Karol III tęskni za Archiem i Lilibet, dziećmi księcia Harry'ego i Meghan Markle. Ma w nim narastać złość i rozgoryczenie z powodu braku odpowiednio bliskiego kontaktu z wnukami. Rodzina księcia Harry'ego mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych. Portal Mirror informuje, że monarcha rozmawia z nimi tylko przez połączenia wideo i bardzo cierpi z tego powodu.

Król Karol III chce polecieć do Stanów Zjednoczonych i odwiedzić rodzinę

Książę Harry utracił możliwość korzystania z ochrony przysługującej brytyjskiej rodzinie królewskiej, a wobec tego jego wizyty w Wielkiej Brytanii są niebezpieczne zarówno dla niego, jak i rodziny. Tom Quinn, ekspert od rodziny królewskiej, ujawnił, że król Karol III sam planuje odwiedzić syna w Ameryce. Musi poczynić ku temu wiele przygotowań, ale jest zdeterminowany, by spotkać się z wnukami.

Karol rozmawiał o oficjalnej wizycie w Stanach Zjednoczonych w przyszłości i nie ma wątpliwości, że jeśli to nastąpi, zdąży odwiedzić swojego najmłodszego syna i wnuki. Jest jednak dużo do planowania i należy to przezwyciężyć, zanim stanie się to bardzo odległą sposobnością – mówi Tom Quinn.