Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate pokazała się pierwszy raz od diagnozy. Świętuje królewskie urodziny
Patryk Idziak
Patryk Idziak 15.06.2024 13:44

Księżna Kate pokazała się pierwszy raz od diagnozy. Świętuje królewskie urodziny

Księżna Kate
fot. Justin Tallis/AFP/East News

Księżna Kate w opublikowanym 14 czerwca oświadczeniu zapowiadała powrót do życia publicznego i udział w Trooping the Colour, czyli królewskich urodzinach. Dotrzymała słowa. To jej pierwsze wydarzenie po przerwie.

Księżna Kate wraca do zdrowia. Wydała oświadczenie

W piątek księżna Kate dodała post, w którym opublikowała swoje zdjęcie i podziękowała za wsparcie. Opowiedziała, jak przebiega proces jej leczenia oraz dała znać, że zamierza wrócić do publicznych wystąpień. Jej pierwszą uroczystością, na której moglibyśmy zobaczyć księżną, miały być królewskie urodziny Karola III. 

Cieszę się z tego, że wezmę udział w paradzie na cześć króla w ten weekend, wraz z moją rodziną. Planuję również wziąć udział w kilku publicznych wystąpieniach tego lata, jednocześnie zdając sobie sprawę, że długa droga do zdrowia jeszcze przede mną – napisała księżna.

Księżna Kate dotrzymała słowa i pojawiła się na Trooping the Colour. Przybyła na wojskową paradę konną. Rozpoczyna się właśnie święto na rzecz symbolicznego uczczenia urodzin monarchy. Bez względu na rzeczywistą datę urodzenia, król czy królowa świętują wspólnie z poddanymi zawsze w czerwcu.

Księżna Kate
Księżna Kate w drodze na paradę. fot. Rex Features/East News

Księżna Kate na pierwszym publicznym wystąpieniu po przerwie

Król Karol III na wieść, że jego synowa pojawi się na uroczystości, bardzo się ucieszył. Rozumie, z czym zmaga się księżna Kate i jak bardzo jest jej trudno.

Księżna Kate chce powrotu do aktywności. Zaczyna już pracować w domu i zamierza coraz częściej pokazywać się wśród ludzi. Jej pierwsze wydarzenie to królewskie urodziny, na którym towarzyszą jej dzieci, książę George i księżniczka Charlotte. Strój księżnej Kate jest biały z czarnymi elementami i dodatkami tego samego koloru.

Księżna Kate
Księżna Kate, książę George i księżniczka Charlotte w drodze na paradę. fot. Rex Features/East News

Stan zdrowia księżnej Kate się poprawia

Księżna Kate w oświadczeniu pisała, że choć jej stan zdrowia ulega poprawie, to nadal miewa gorsze dni, w których brakuje jej siły. Żona księcia Williama przez trzy miesiące była poddawana chemioterapii, nowotwór wykryto odpowiednio wcześnie.

Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas osobisty na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam pracować w domu.

Księżna Kate
Księżna Kate podczas Trooping the Colour. fot. Justin Tallis/AFP/East News
Księżna Kate
Księżna Kate czuje się lepiej, wzięła udział w królewskich urodzinach. fot. Rex Features/East News