Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Rodzina Marzeny Kipiel-Sztuki ma przed pogrzebem jedną prośbę. Ważny apel
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 13.06.2024 12:39

Rodzina Marzeny Kipiel-Sztuki ma przed pogrzebem jedną prośbę. Ważny apel

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. kadr serialu "Świat według Kiepskich"; Polsat Box Go

Dzisiaj, tj, 13 czerwca odbędzie się pogrzeb zmarłej w minioną niedzielę Marzeny Kipiel-Sztuki. Artystka spocznie w rodzinnym grobowcu znajdującym się na cmentarzu w Legnicy. Jej najbliżsi wysunęli ważną prośbę do żałobników.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki w mediach pojawiła się w niedzielę 9 czerwca, na kilka godzin po tym ponurym zdarzeniu. Przekazała ją Renata Pałys, która w “Świecie według Kiepskich” wcielała się w postać “Paździochowej”. Krótka notka zamieszczona w social mediach wywołała ogromne poruszenie.

Fani oraz bliscy aktorki byli wyraźnie poruszeni jej odejściem. Wiele osób ubolewało nad jej śmiercią - mieli nadzieję, że aktorce uda się pokonać chorobę, z którą się zmagała.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą - wyjaśniła Renata Pałys w rozmowie z Super Expressem.

"Milionerzy". Usłyszała pytanie o "memiczny komentarz" i zdębiała. Zadzwoniła do męża

Marzena Kipiel-Sztuka ostatnie chwile spędziła w hospicjum

Marzena Kipiel-Sztuka miała siostrę, jednak kobiety nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Dorota Kipiel nie ukrywa, że jest jej z tego powodu bardzo przykro, tym bardziej, że już nie dostaną możliwości, by móc się pogodzić.

Niestety, nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią. Marzenka była jeszcze bardziej uparta niż ja i kategoryczna. Choć wysyłałam jej miłe SMS-y, pisałam, że kocham, nie chciała kontaktu. Nic nie mogłam zrobić - opowiedziała siostra zmarłej aktorki w rozmowie z “Faktem”.

Dorota Kipiel zdradziła także, że serialowa Halinka ostatnie dni swojego życia spędziła w wałbrzyskim hospicjum. Otrzymała tam odpowiednią pomoc, miała również zapewnioną opiekę. Kobieta wyjawiła też, jak wyglądały ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki.

Marzenka do końca była świadoma, odeszła pięknie, spokojnie, bez bólu, wśród dobrych ludzi. Powiedziano mi, że lepszego odejścia nie można sobie wymarzyć - przekazała Dorota Kipiel.

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Orłoś po latach wrócił do TVP, a teraz takie wieści. Klamka zapadła

Najbliżsi Marzeny Kipiel-Sztuki wyszli z prośba do innych żałobników

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godzinie 13:15. Ceremonia będzie miała miejsce w Kaplicy Cmentarnej w Legnicy, a następnie żałobnicy udadzą się w ostatnią drogę wraz z aktorką na miejsce jej pochówku. Gwiazda “Świata według Kiepskich” spocznie w godzinnym grobowcu, gdzie przed laty zostali pochowani jej rodzice.

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki, Dorota, w rozmowie z “Faktem” zdradziła, że artystka dokładnie wiedziała, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Szczegółowo zaplanowała uroczystość.

Wszystko zaplanowała, a pogrzeb odbędzie się tak, jak chciała, będzie zgodnie z jej wolą. Dokładnie powiedziała, jak ma wyglądać pochówek. Pogrzeb będzie miał charakter świecki, nie może być wieńców i ma być kolorowo. Wszyscy mają przyjść kolorowo ubrani i przynieść kolorowe kwiaty. Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być - wyjaśniła.

Postanowiono zatem spełnić jej ostatnią wolę, przez co informacja z nią związana została zawarta w nekrologu - by mogła dotrzeć do jak największej ilości osób. Poproszono jeszcze o jedną rzecz, zapewne ważną dla zmarłej aktorki.

Marzenka zmarła w Hospicjum w Wałbrzychu, spędziła tam ostatnie tygodnie. Pięknie się nią opiekowali, Marzenka nie miała pieniędzy i oni pokrywali wszystko. Na pogrzebie będą więc wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz hospicjum. Chcemy ich wesprzeć i podziękować - mówiła w rozmowie z Faktem.