Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Piotr Pręgowski znalazł nowe zajęcie. "To jest naprawdę fenomen"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 13.06.2024 08:05

Piotr Pręgowski znalazł nowe zajęcie. "To jest naprawdę fenomen"

Piotr Pręgowski
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Piotr Pręgowski widzom znany jest przede wszystkim jako Pietrek z “Rancza”. Charakterystyczna postać nieco go zaszufladkowała, co w następstwie mogło rzutować na dalsze propozycje aktorskie. Mimo to nie poddał się i znalazł zajęcie, które nie tylko go spełnia, ale także gwarantuje przypływ gotówki.

Piotr Pręgowski był wielką gwiazdą "Rancza"

Choć Piotr Pręgowski na swoim koncie ma wiele ról filmowych i serialowych, to jednak największą rozpoznawalność przyniosło mu “Ranczo”. Wcielił się tam w postać Pietrka i na nowo przypomniał widowni o sobie. Serial ten bił rekordy oglądalności i zdobył rzeszę wiernych widzów, jednak po 10 latach podjęto decyzję o zakończeniu produkcji.

Trudno jest zapomnieć pracę, która dawała mi nie tylko satysfakcję i poczucie finansowego bezpieczeństwa, ale sprawiła też, że była dla mnie niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju przygodą - wspominał Piotr Pręgowski w rozmowie z “Życiem na gorąco”.

Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke pokazali swój pierwszy taniec. Aż mamy ciarki

Piotr Pręgowski ma teraz nowe zajęcie

Postać Pietrka była dynamiczna i w ciągu licznych sezonów “Ranczo” ulegała znacznej przemianie. W pewnym momencie poznał serialową Elę i wraz z nią rozpoczął karierę muzyczną. Okazało się, że nie tylko w serialu Piotr Pręgowski śpiewa - zaczął to robić również w życiu prywatnym. O swojej pasji opowiedział w wywiadzie z TVP.

Napisałem dla siebie bardzo dużo piosenek. Kilka skomponowałem. Spotkałem ciekawego kompozytora, który napisał mi muzykę, porobił aranże - mówił Piotr Pręgowski.

Odkrył, że świetnie czuje się na scenie nie tylko jako aktor, ale również piosenkarz. Postanowił spróbować zatem swoich sił w muzyce i szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

Dzisiaj sytuacja jest taka, że jeżdżę z zespołem, mam swoje recitale, koncerty. To jest naprawdę fenomen. Wpadam w samozachwyt, bo uwielbiam to. Niezależnie od tego, jak to wychodzi. Artysta musi być przekonany, że jest świetny - opowiadał.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Tomaszewska pokazała zdjęcie córeczki i się zaczęło. Fanów zamurowało

Piotr Pręgowski odnalazł się jako piosenkarz

Piotr Pręgowski szybko odnalazł się w roli piosenkarza. Występuje równie na scenach przygotowanych z okazji dożynek, ale również na weselach. Bez względu na ilość słuchaczy, stara się zadowolić wszystkich. Nie ukrywa również, że dzięki koncertom jego sytuacja finansową uległa znacznej poprawie.

Czy na imprezie jest 20 tysięcy, czy 30 osób, to nadal się spełniam. Tego jest na tyle dużo, że mogę zdobywać jakieś środki, które do mojej skromnej emerytury i do równie skromnej emerytury mojej żony pasują. Jesteśmy zabezpieczeni - mówił w wywiadzie dla TVP.