Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > To dlatego Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. Tajemnica wyszła na jaw
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 12.06.2024 19:36

To dlatego Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. Tajemnica wyszła na jaw

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF

Marzena Kipiel-Sztuka była znaną aktorką, która zdobyła ogromną popularność dzięki roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich". Choć w serialu była matką dwójki dzieci, prywatnie nie doczekała się potomstwa. Dlaczego? Okazuje się, że miała ku temu konkretny powód.

Marzena Kipiel Sztuka w życiu zawodowym miała więcej szczęścia, niż w miłości

Marzena Kipiel-Sztuka rozpoczęła swoją karierę aktorską w teatrze, a jej talent szybko został zauważony. Choć gwiazda miała na swoim koncie wiele ról w najróżniejszych sztukach, największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej, żony głównego bohatera serialu "Świat według Kiepskich". Serial ten był emitowany przez ponad dwie dekady, a Marzena Kipiel-Sztuka stała się jedną z jego najjaśniejszych gwiazd. Mimo zakończenia produkcji serialu w 2022 roku aktorka pozostała aktywna zawodowo, angażując się w różne projekty teatralne i telewizyjne.

Niestety, życie aktorki, choć pełne sukcesów zawodowych, było także przepełnione osobistymi dramatami. Gwiazda dwukrotnie była mężatką, jednak żaden z tych związków nie przyniósł jej trwałego szczęścia.

Słynny aktor załamał się podczas wywiadu. Może stracić dach nad głową

Marzena Kipiel-Sztuka pochowała trzech partnerów. Niewiele osób by to przetrwało

Pierwszym partnerem artystki był niejaki Tomasz, którego poznała jeszcze w czasach szkolnych. Mężczyzna zdradził Marzenę Kipiel-Sztukę ze striptizerką. Podobno do końca życia nie mógł sobie tego wybaczyć. 

Jej pierwszym mężem był reżyser i producent Konrad Sztuka. Małżeństwo to trwało blisko 10 lat, ale ostatecznie zakończyło się rozwodem. Później mężczyzna przegrał walkę z rakiem.

Następnie Marzena Kipiel-Sztuka związała się z operatorem filmowym Mariuszem Piesiewiczem, którego poznała na planie "Świata według Kiepskich". Aktorka rozważała wówczas, czy nie porzucić roli w serialu dla ukochanego i założyć z nim rodzinę. Niestety Mariusz Piesiewicz zmarł w 2005 roku podczas zdjęć do serialu, gdy nagle dostał wylewu. Co gorsza, Marzena Kipiel-Sztuka była świadkiem jego śmierci, co było dla niej ogromnym wstrząsem.

Po odejściu Mariusza Piesiewicza aktorka znalazła miłość u boku Przemysława Buksakowskiego. Niestety również ten związek nie przetrwał próby czasu. 10 stycznia 2009 roku partner aktorki nagle zasłabł. Zmarł na chodniku przed domem, a lekarze stwierdzili, że do śmierci doszło na skutek niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Dlaczego Marzena Kipiel-Sztuka nie założyła nigdy rodziny? Miała ku temu konkretny powód

Marzena Kipiel-Sztuka nigdy nie miała dzieci, co było jej świadomą decyzją. Aktorka tłumaczyła, że jej intensywne zaangażowanie w pracę w teatrze i telewizji nie pozwalało jej na podjęcie decyzji o macierzyństwie.

Byłam zafascynowana pracą. Teatr był dla mnie najważniejszy. Nie umiałam też zdecydować się na dziecko. Jak wielu artystów, za bardzo skupiałam się na sobie - mówiła w jednym z wywiadów.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku po ciężkiej chorobie. Smutną wiadomość o jej odejściu przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jej koleżanka z planu "Świata według Kiepskich", Renata Pałys. Co gorsza, aktorka w chwili śmierci nie miała już właściwie nikogo bliskiego, a z jedyną siostrą pozostawała od lat skłócona. Marzena Kipiel-Sztuka pozostanie w pamięci wielu jako niezapomniana Halinka Kiepska, która potrafiła bawić widzów niemal do łez, mimo osobistych tragedii, które ją spotkały.

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF
Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF