Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Smutne wyznanie siostry Kipiel-Sztuki. "Boję się pogrzebu"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 11.06.2024 10:37

Smutne wyznanie siostry Kipiel-Sztuki. "Boję się pogrzebu"

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka odeszła w niedzielę 9 czerwca w wieku 58 lat. Jak zdradziła jej koleżanka z planu, Renata Pałys, gwiazda “Świata według Kiepskich” zmagała się z trudną chorobą. Głos po śmierci artystki zabrała również jej siostra, Dorota Kipiel. Kobiety od dawna nie miały ze sobą kontaktu.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki była ogromnym szokiem dla jej bliskich oraz fanów. Aktorka, która zyskała ogromną sympatię widzów dzięki roli Halinki w “Świecie według Kiepskich” zmarła w niedzielę 9 czerwca, mając 58 lat. Artystka zmagała się z poważną chorobą, o czym wspomniała Renata Pałys w rozmowie z “Super Expressem”. Zdradziła także, że jej koleżanka z planu przebywała w hospicjum w Wałbrzychu.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą - wyjaśniła.

Również inni aktorzy, którzy wspólnie z Marzeną Kipiel-Sztuką mieli okazję spędzić wiele czasu, nie ukrywali, że jej śmierć była dla nich bardzo bolesna. Bartosz Żukowski, który w “Świecie według Kiepskich” wcielał się w postać jej syna, był ogromnie poruszony.

To wiele lat wspólnej pracy, ale i przyjaźni.  Dla mnie to bolesne, traumatyczne wręcz przeżycie. Będę miał ją zawsze w sercu, ale ból, ból też pozostanie w sercu - powiedział aktor w rozmowie z “Faktem”.

Wiadomo, co stanie się z dziećmi Barbary Sienkiewicz. Na jaw wyszły nowe informacje

Marzena Kipiel-Sztuka nie utrzymywała kontaktu z siostrą

Życie Marzeny Kipiel-Sztuki nie należało do najłatwiejszych. Dość wcześnie straciła rodziców, rozwiodła się, pochowała partnera oraz męża, zmagała się także z licznymi kłopotami. Nie miała również dobrych relacji ze swoją siostrą, dla której jej śmierć aktorki bolesnym ciosem zadanym prosto w serce,

Dorota Kipiel zamieściła w sieci poruszający wpis, w którym wspominała zmarłą Marzenę Kipiel-Sztukę. Zdradziła, że ich relacje były dość problematyczne, jednak w przeszłości mogła zawsze liczyć na wsparcie siostry.

Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać, bo większość to wie, Moja jedyna siostra o zawsze siostra. Jak byłam mała, zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu, kto mi krzywdę zrobił. Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli,  żeby ktoś mnie skrzywdził - możemy przeczytać.

ZOBACZ TAKŻE: Tak będzie wyglądał pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Przed śmiercią miała dwa życzenia

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki ubolewa, że nie zdążyły się pogodzić przed jej śmiercią

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki w rozmowie z “Faktem” ubolewała, że od dłuższego czasu nie miały ze sobą kontaktu. Kobieta zdradziła, że aktorka miała lekceważyć wszelkie próby skontaktowania się z nią, przez co nie miały szansy porozmawiania ze sobą i pogodzenia się przed śmiercią serialowej Halinki.

Niestety, nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią. Marzenka była jeszcze bardziej uparta niż ja i kategoryczna. Choć wysyłałam jej miłe SMS-y, pisałam, że kocham, nie chciała kontaktu. Nic nie mogłam zrobić - wyjaśniła.

Dorota Kipiel nie ukrywa, że śmierć siostry była dla niej bolesnym doświadczeniem. Ma wyrzuty sumienia, że nie udało się im pogodzić. Okazuje się również, że odczuwa strach przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki, który odbędzie się w czwartek 13 czerwca.

Niestety teraz jej nie ma, a ja muszę żyć, z tym że się nie pogodziłyśmy, nie porozmawiałyśmy. Bardzo boję się pogrzebu, przeraża mnie to - powiedziała Dorota Kipiel.