Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kipiel-Sztuka podjęła ważną decyzję ws. swojego psa. Renata Pałys ujawniła nowe fakty
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 11.06.2024 08:09

Kipiel-Sztuka podjęła ważną decyzję ws. swojego psa. Renata Pałys ujawniła nowe fakty

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. kadr serialu "Świat według Kiepskich"; Polsat Box Go

W niedzielę 9 czerwca media obiegła smutna informacja dotycząca śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zmarła w wieku 58 lat, po walce z trudną chorobą. Gwiazda “Świata według Kiepskich” była posiadaczką uroczego czworonoga o imieniu Gienek. Jej koleżanka z planu, Renata Pałys, zdradziła, co się stało z psem po śmierci jego właścicielki.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka, która ogromną rozpoznawalność i sympatię widzów zdobyła dzięki serialowi “Świat według Kiepskich”, zmarła w niedzielę 9 czerwca w wieku 58 lat. Smutną informację przekazała jej koleżanka z planu, Renata Pałys. Aktorka wyjawiła również, że serialowa Halinka zmagała się z problemami zdrowotnymi.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą - powiedziała w rozmowie z “Super Expressem”.

Również Andrzej Grabowski zdawał sobie sprawę z choroby Marzeny Kipiel-Sztuki i wiedział, z czym przyszło się jej zmierzyć, jednak śmierć serialowej żony była dla niego ogromnym zaskoczeniem. Wierzył, że uda się jej wyzdrowieć.

Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą - miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera - powiedział w rozmowie z “Pudelkiem”.

Tak wyglądały ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki. Wielu nie miało pojęcia

Co się stanie z pupilem Marzeny Kipiel-Sztuki?

Marzena Kipiel-Sztuka w ostatnich latach mogła liczyć na wierne towarzystwo swojego psa, który nosił imię Gienek. Był jej towarzyszem w szczęściu i niedoli, a jego bezpieczeństwo było dla niej priorytetem, nawet wtedy, gdy sama zmagała się z problemami finansowymi.

Od dawna nie mam już oszczędności, a miejsce, w którym trzymałam moje zaskórniaki, od kilku tygodni także świeci pustką. W pewnym momencie było tak źle, że zdecydowałam się wziąć kredyt w banku, by opłacić prąd, czynsz i gaz na kilka miesięcy do przodu. Dzięki pożyczce mogłam też kupić dużo karmy dla mojego mopsa Gienka i trochę zapełnić lodówkę - mówiła w rozmowie z “Twoim Imperium”.

Zapewne wielu fanów aktorki po jej śmierci mogło zacząć zastanawiać się, co dalej z przyszłością psa, który był tak ważny dla Marzeny Kipiel-Sztuki. Okazuje się, że mając na względzie jego dobro, zadbała wcześniej o to, by był bezpieczny. Opowiedziała o tym Renata Pałys w rozmowie z serwisem plotek.pl.

On ma opiekę. Tu mogę uspokoić. Nie wiem, kto się nim teraz zajmuje, ale Marzena oddała tego psa już na początku roku w zaufane sobie miejsce - wyjaśniła aktorka.

ZOBACZ TAKŻE: Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki nic już nie ukrywa. Zaskoczyła wyznaniem

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Agencja Edwin Film na swoim Facebooku zamieściła informację dotyczącą pogrzebu zmarłej w niedzielę Marzeny Kipiel-Sztuki. Ceremonia odbędzie się w czwartek 13 czerwca w Kaplicy Cmentarnej w Legnicy o godzinie 13:15. Ponadto na udostępnionym nekrologu widnieje specjalna prośba dotycząca zbiórki oraz ubioru żałobników.

W dniu pogrzebu odbędzie się zbiórka na Wałbrzyskie Hospicjum, w którym przebywała. Życzeniem  Marzeny były kolorowe kwiaty - nie wieńce. Przyjdźmy na kolorowo - nie w czerni - możemy przeczytać.