Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki nic już nie ukrywa. Zaskoczyła wyznaniem
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.06.2024 21:51

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki nic już nie ukrywa. Zaskoczyła wyznaniem

Marzena Kipiel-Sztuka i Dorota Kipiel
fot. KAPIF, Facebook: Dorota Małgorzata Kipiel

W niedzielny poranek, 9 czerwca, media obiegła smutna informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej i uwielbianej aktorki, która zyskała popularność dzięki roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka odeszła w wieku 58 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą. O jej ostatnich chwilach i okolicznościach śmierci opowiedziała jej siostra, Dorota Kipiel.

Marzena Kipiel-Sztuka ostatnie chwile życia spędziła w hospicjum

Marzena Kipiel-Sztuka spędziła ostatnie miesiące swojego życia w wałbrzyskim hospicjum. Jak wyznała jej koleżanka z planu, Renata Pałys, aktorka od dłuższego czasu zmagała się z poważną chorobą, którą starała się ukrywać przed opinią publiczną.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą - zdradziła aktorka w rozmowie z "Super Expressem".

Renata Pałys dodała również, że serialowa Halinka Kiepska nie zmarła z powodu choroby płuc, mimo że była nałogową palaczką. Wiemy jedynie, że chorowała od dawna na "inną, przewlekłą chorobę".

Po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki jej przyjaciele z planu "Świata według Kiepskich" rozpoczęli przygotowania do pogrzebu. Aktorka nie miała bliskich osób, a z żyjącą siostrą od lat nie rozmawiała. Dorota Kipiel podzieliła się swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat łączących je więzi. W emocjonalnym wpisie na Facebooku przyznała, że ich relacja była wyjątkowo skomplikowana i pełna konfliktów.

Dwie szalone artystyczne dusze, dlatego nie mogłyśmy się dogadać. Obie byłyśmy uparte. Po części wynikało to też z dzieciństwa, z wychowania w domu. Ale obie miałyśmy ciężkie życie - napisała Dorota Kipiel.

Tak wyglądały ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki. Wielu nie miało pojęcia

Siostra Marzeny-Kipiel Sztuki nie zdążyła się z nią pogodzić. Opublikowała przejmujący post

Siostra wyraziła głęboki żal, że nie udało im się pogodzić przed śmiercią Marzeny Kipiel-Sztuki. Mimo wielu prób nawiązania kontaktu i wyciągnięcia ręki na pojednanie, gwiazda "Świata według Kiepskich" nie chciała nawiązać, pogodzić się z rodziną.

Niestety nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią. Marzenka była jeszcze bardziej uparta niż ja i kategoryczna. Choć wysyłałam jej miłe SMS-y, pisałam, że kocham, nie chciała kontaktu - wyznała Dorota Kipiel w rozmowie z "Faktem".

Marzena Kipiel-Sztuka nie próbowała pogodzić się z siostrą, choć była świadoma tego, że wkrótce może umrzeć. Gwiazda zdążyła nawet zaplanować szczegóły swojego pogrzebu. Bez wątpienia był to ogromny cios dla jej jedynej siostry.

Dorota Kipiel ujawniła, że ostatnie pożegnanie gwiazdy "Świata według Kiepskich" odbędzie się 13 czerwca w Legnicy i będzie miała charakter świecki. Marzena Kipiel-Sztuka wyraźnie zaznaczyła, że nie życzy sobie wieńców, a uczestnicy pogrzebu mają przyjść ubrani kolorowo i przynieść kolorowe kwiaty.

Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być - tłumaczyła siostra aktorki.

Podczas pogrzebu zostanie również przeprowadzona kwesta na rzecz hospicjum, w którym Marzena Kipiel-Sztuka spędziła ostatnie miesiące życia.

Marzenka do końca była świadoma, odeszła pięknie, spokojnie, bez bólu, wśród dobrych ludzi. Powiedziano mi, że lepszego odejścia nie można sobie wymarzyć - powiedziała Dorota Kipiel w rozmowie z "Faktem".

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki pożegnała aktorkę. Pokazała wspólne zdjęcie

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki zasmuciła jej bliskich oraz licznych fanów "Świata według Kiepskich". Jej przyjaciele i współpracownicy wspominają ją jako osobę pełną życia, dowcipną i oddaną swojej pracy. Również Dorota Kipiel, mimo trudnej relacji, ciepło wspomina swoją siostrę.

Jak byłam mała, zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu, kto mi krzywdę zrobił. Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli, żeby ktoś mnie skrzywdził. Mądra, inteligentna, uparta... Kocham Ciebie, Marzis - napisała Dorota Kipiel w swoim poście na Facebooku.

Marzena Kipiel-Sztuka pozostanie w pamięci wielu jako niezapomniana Halinka Kiepska, a także jako osoba, która mimo licznych przeciwności losu, potrafiła śmiać się i zarażać śmiechem innych.

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF
Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF