Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak wyglądały ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki. Wielu nie miało pojęcia
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.06.2024 19:54

Tak wyglądały ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki. Wielu nie miało pojęcia

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF

Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka znana głównie z roli Halinki Kiepskiej w kultowym serialu "Świat według Kiepskich", zmarła nagle 9 czerwca 2024 roku w wieku 58 lat. O jej śmierci poinformowała media Renata Pałys, koleżanka z planu, która wcielała się w postać Heleny Paździoch. Okazuje się, że ostatnie chwile życia gwiazdy były wyjątkowo ciężkie - spędziła je w hospicjum.

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła nagle. To działo się z nią w ostatnich miesiącach życia

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 roku w Legnicy. Ukończyła legnickie Technikum Budowlane, a z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. Karierę zawodową rozpoczęła jako sufler w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 roku występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

Popularność przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich", który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1999-2022. Niewiele osób wie, ale za swoją działalność charytatywną otrzymała Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów.

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki była szokiem dla wielu. Zaledwie 58-letnia aktorka odeszła 9 czerwca. Niedawno okazało się, że od dłuższego czasu zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jak ujawniła Renata Pałys, Kipiel-Sztuka spędziła swoje ostatnie miesiące w hospicjum we Wrocławiu. Aktorka od lat chorowała, ale nie chciała, aby informacje o jej stanie zdrowia przedostały się do mediów.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą - powiedziała Renata Pałys w rozmowie z "Super Expressem".

Roksana Węgiel pokazała zdjęcia ze ślubu. W sieci rozpętała się burza

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki poruszyła jej kolegów z planu serialu. To oni zorganizowali pogrzeb

Marzena Kipiel-Sztuka nie miała bliskich krewnych, którzy mogliby zająć się organizacją jej pogrzebu. Ostatnie pożegnanie aktorki zorganizowali więc jej przyjaciele z planu "Świata według Kiepskich". To oni stali się jej drugą rodziną, wspierając ją do końca.

Byliśmy przygotowani od tygodnia na to. Dziś można było załatwiać te formalności wszystkie. Musimy to wszystko załatwić my, ponieważ nie miała rodziny jako takiej - kontynuowała serialowa Helena Paździoch.

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki była ogromnym ciosem także dla jej kolegów z planu. Andrzej Grabowski, który w serialu wcielał się w rolę jej męża Ferdynanda Kiepskiego, w rozmowie z mediami podzielił się swoimi odczuciami w obliczu straty długoletniej przyjaciółki.

Wiedziałem, że nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie - wyznał aktor w rozmowie z Pudelkiem.

Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki. Poznaliśmy jej ostatnią wolę

Marzena Kipiel-Sztuka przed swoją śmiercią zadbała o szczegóły dotyczące swojego pogrzebu. Jak ujawniła Renata Pałys, aktorka chciała, by jej ostatnie pożegnanie odbyło się w rodzinnej Legnicy, a na jej grobie pojawiły się kolorowe kwiaty zamiast wieńców.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się 13 czerwca 2024 roku o godz. 13:15 w kaplicy cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Ostatnią wolą aktorki było to, aby żałobnicy przybyli ubrani na kolorowo i przynieśli na jej grób kwiaty zamiast wieńców.

W dniu pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się zbiórka na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum, w którym aktorka spędziła swoje ostatnie dni. To był jej sposób na podziękowanie placówce za opiekę i wsparcie w trudnych chwilach.

Marzena Kipiel-Sztuka zostanie zapamiętana jako wyjątkowo utalentowana aktorka oraz ciepła i empatyczna osoba, która przez lata dostarczała widzom wielu wzruszeń i radości. Jej odejście to ogromna strata dla fanów kultowego serialu "Świat według Kiepskich", jej przyjaciół z planu oraz wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać.

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF
Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF