Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zaskakujące doniesienia na temat pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki
Patryk Idziak
Patryk Idziak 10.06.2024 13:35

Zaskakujące doniesienia na temat pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w wieku 58 lat. Nie są jeszcze znane szczegóły pogrzebu, ale Renata Pałys zdradziła, że aktorka zostanie pochowana w Legnicy. Zaskakujące, kto zorganizuje pogrzeb.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła po długiej chorobie

Ukochana przez widzów “Świata według Kiepskich” Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca, co o poranku w niedzielę przekazała Renata Pałys. Serialowa Halinka od dawna mierzyła się z przewlekłymi chorobami, które utrudniały jej funkcjonowanie.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – tłumaczyła Pałys w rozmowie z “SE”.

Śmierć gwiazdy, która przez ponad 20 lat grała żonę Ferdka w sitcomie Polsatu “Świat według Kiepskich”, wstrząsnęła fanami. Poruszające słowa wypowiedzieli także byli koledzy. Wszyscy czekają na informacje w sprawie pogrzebu.

Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana. We wtorek będzie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb – przekazała Renata Pałys “Światu Gwiazd”.

Prawda o śmierci Violetty Villas wyszła po latach. Ujawnił ją lekarz pogotowia

To oni organizują pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Co zaskakujące, pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki ma zająć się jej “aktorska rodzina”. Podobno aktorka za życia przekazała, jak chce zostać pochowana. To w związku z jej decyzjami ma spocząć tam, gdzie jej rodzice.

Renata Pałys, która ze swoją koleżanką była aż do końca, w rozmowie z “Jastrząb Post” zapewniła, że gdy tylko kolejne kroki będą jasne, media otrzymają stosowny komunikat.

Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie.

Przed śmiercią przebywała w hospicjum. Stan zdrowia Marzeny Kipiel-Sztuki był zły

Marzena Kipiel-Sztuka przebywała we wrocławskim hospicjum, choć już od dawna wiedziano, że mierzy się z trudnościami. Paliła też dużo papierosów. Na tyle dużo, by pojawiły się spekulacje o raku płuc. W rozmowie z “Super Expressem” Pałys zastrzegała, że o tym jednak nie ma mowy.

Nie, nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna.

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. kadr serialu "Świat według Kiepskich", Polsat Box Go