Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje francuska legenda kina, grała w kultowych filmach. Córka przekazała smutne wieści
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 18.06.2024 18:20

Nie żyje francuska legenda kina, grała w kultowych filmach. Córka przekazała smutne wieści

Znicz
fot. rawpixel.com z Freepik

Nie żyje Anouk Aimée, francuska legenda kina znana z produkcji tj. “Słodkie życie” czy “Kobieta i mężczyzna”. Informację o śmierci aktorki przekazała córka, smutny wpis błyskawicznie obiegł sieć.

Nie żyje Anouk Aimée

Nie żyje Anouk Aimée. Francuska aktorka zmarła we wtorek 18 czerwca. Miała 92 lata. Informację o jej śmierci przekazała córka. Kobieta zamieściła w mediach społecznościowych smutny wpis.

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci mojej matki, Anouk Aimée. Byłam z nią, kiedy odeszła dziś rano w swoim domu w Paryżu - napisała Manuela Papatakis.

Tomasz Kammel w ogniu krytyki, gwiazdor TVP opublikował przeprosiny. "Jestem winny"

Dorobek artystyczny Anouk Aimée

Anouk Aimée już jako nastolatka miała okazję pojawić się na planie zdjęciowym. Zadebiutowała w dramacie “La Maison sous la mer”, a następnie stopniowo coraz częściej występowała na ekranach. Aktorka zagrała również w takich produkcjach jak: “Każdy może mnie zabić”, “Nina”, “Wszystko dla pań”, “Osiem i pół”, jednak największą rozpoznawalność przyniósł jej udział w “Słodkim życiu” w reżyserii Feredico Fellini'ego. Wcieliła się wówczas w postać Maddaleny.

ZOBACZ TAKŻE: Siostra Lewandowskiego pokazała wspólne zdjęcie. Wiadomo, jakie mają relacje

Anouk Aimée była zauroczona Danielem Olbrychskim

Anouk Aimée była nie tylko utalentowana, ale również piękna. Swoją urodą potrafiła oczarować wielu mężczyzn, jednak ona wyraźnie niegdyś była zainteresowana Danielem Olbrychskim. Opowiedziała o tym w swojej książce była żona aktora, Zuzanna Łapicka.

Widziałam, że Anouk Aimée nie odrywa oczu od Daniela, więc by uniknąć tej krępującej sytuacji, poszłam zatańczyć ze Skolimowskim, o co Daniel, swoim zwyczajem, natychmiast zrobił mi awanturę, odwracając uwagę od zapatrzonej w niego Aimée. […] Ta niezwykła kobieta zakochała się w moim młodym, trzydziestoparoletnim mężu - pisała.