Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Halinka z "Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 09.06.2024 12:00

Nie żyje Halinka z "Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Informacja o śmierci Halinki ze “Świata według Kiepskich” pojawiła się w niedzielę przed południem. Aktorka miała 58 lat.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka czyli Halinka ze "Świata według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka to polska aktorka, którą większość kojarzy z roli Halinki Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”. Artystka zmarła w niedzielę, 9 czerwca w godzinach porannych. Według dostępnych informacji aktora zmarła po ciężkiej chorobie. Informacja o jej odejściu pojawiła się przed południem.

Maria z "Sanatorium miłości" trafiła do szpitala. Pojawił się apel o modlitwę

Informację o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki przekazała koleżanka z planu "Świata według Kiepskich"

Informację o jej odejściu przekazała koleżanka z planu, Renata Pałys, która przez lata wcielała się w rolę Heleny Paździochowej.

ZOBACZ: Afera wokół Andrzeja Piasecznego, padły mocne oskarżenia. “Skandaliczne zachowanie”

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się w 1965 roku w Legnicy. Ogólnopolską popularności zdobyła w 1999 roku rolą Haliny Kiepskiej w hitowym sitcomie telewizji Polsat. Poza karierą aktorską artystka występowała również na scenie ze swoim autorskim repertuarem “Życie nie jest kiepskie”.

Poza rolą w “Świecie według Kiepskich” widzowie mogą pamiętać Kipiel-Sztukę z występów w takich produkcjach jak “Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” czy “Pierwsza miłość”. Ostatnio pojawiła się między innymi w serialu “Behawiorysta” oraz “Miłość jest blisko”. Swego czasu aktywna była także na deskach teatru.

Marzena Kipiel-Sztuka długo chorowała

Marzena Kipiel-Sztuka w ostatnich latach zmagała się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym z depresją. Wśród jej dolegliwości można wymienić m.in. przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Jest to zespół charakteryzujący się postępującym i niecałkowicie odwracalnym ograniczeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe. W Stanach Zjednoczonych choroba ta jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów.

ZOBACZ: Od plotek o rozwodzie aż huczy. Natasza Urbańska właśnie dołożyła do pieca

Aktorka jakiś czas temu przyznała, że cierpi na depresję i dokucza jej samotność. Z wypowiedzi udzielonej portalowi Jastrząb Post wynika, że większość dni spędzała sama, spacerując z psem. Rola w serialu telewizji Polsat stanowiła dla niej odskocznię od codziennych problemów.

Ja tak samo chodzę do toalety, mam gorsze dni, dzięki „Kiepskim” mogę iść do dobrego okulisty i kupić sobie dobre okulary, żeby zakryć zmarszczki i nie ruszać skalpela, ale lubmy się takimi, jakimi jesteśmy. Dzisiaj czuję się świetnie, ale jak zwykle mam tremę, jestem zakręcona - opowiadała wówczas Kipiel-Sztuka.

Gwiazda nie miała łatwego życia. Jej pierwszym mężem był reżyser Konrad Sztuka, z którym rozwiodła się po dziesięciu latach małżeństwa. Kolejny partner aktorki zmarł w 2005 z powodu wylewu, a drugi mąż w 2009 roku. Jak sama przyznawała, w sumie pochowała czterech swoich partnerów.