Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Córka Pawła Kukiza cierpi na nieuleczalną chorobę. "Ból, ból i jeszcze raz ból"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 24.06.2024 13:25

Córka Pawła Kukiza cierpi na nieuleczalną chorobę. "Ból, ból i jeszcze raz ból"

Paweł Kukiz
Fot. KAPIF

Paweł Kukiz poza byciem muzykiem i politykiem jest także kochającym mężem i ojcem. Artysta ze swoją żoną jest już od 33 lat i doczekał się z nią trzech córek. Niestety jedna z nich - Pola, zmaga się z nieuleczalną chorobą.

Paweł Kukiz ma trzy córki

Paweł Kukiz poznał swoją żonę Małgorzatę jeszcze w czasach szkolnych. Między parą zaiskrzyło i finalnie w 1991 roku wzięli ślub. Owocem ich związku stały się trzy córki: Julia Hanna i Pola. Polityk przyznaje, że zawsze marzył o synu, ale dziś uważa swoje córki za największe błogosławieństwo. Artysta prowadzi bardzo intensywny tryb życia, jednak zawsze starł się dbać o rodzinne więzi i dobre relacje ze swoimi dziećmi. 

Marek Kondrat w dzieciństwie poznał braci Kaczyńskich. "Mam z tym bolesne wspomnienie"

Najmłodsza z córek polityka cierpi na nieuleczalna chorobę

Jak się okazuje, życie w domu Kukizów nie jest takie kolorowe, jak mogłoby się zdawać. Najmłodsza córka artysty cierpi bowiem na nieuleczalną chorobę. Jest nią endometrioza, która powoduje silny ból i problemy z różnymi układami organizmu. Życie ze schorzeniem córka słynnego polityka postanowiła opisać w mediach społecznościowych.

Ból, ból i jeszcze raz ból. Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec - napisała.

ZOBACZ: Aktor "Klanu" po ciężkiej operacji. Jest nagranie za szpitala

U Poli chorobę zdiagnozowano niespełna trzy lata temu. Trafiła wówczas do szpitala z silnym bólem, z którym nie mogła sobie poradzić. Skończyło się na operacji, ponieważ choroba była już wtedy w zaawansowanym stadium. Córka Pawła Kukiza postanowiła podzielić się swoją historią, aby uświadomić innych o istnieniu choroby oraz zachęcić do regularnego badania swojego ciała.

Pola chętnie opowiada o swoich doświadczeniach

Pola może liczyć na wsparcie swojej rodziny oraz przyjaciół. Pomimo trudności nie poddaje się i stara się walczyć o lepsze jutro. Chętnie przekazuje swoje doświadczenia i wiedzę na temat endometriozy. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę kobiet, które również cierpią na tę chorobę i mogą nie zdawać sobie z tego sprawy

ZOBACZ: Lider zespołu łzy walczy z nowotworem, zdobył się na szczere wyznanie. “Załamałem się”

Przypomnijmy, że Paweł Kukiz obecnie głównie zaangażowany jest w swoją karierę polityczną. Szeroka publiczność kojarzy go jednak przede wszystkim z występów z zespołem “Piersi”, którego był liderem. Przez lata swojej kariery grupa wypromowała takie przeboje jak “Całuj mnie” czy “O, Hela”.

KAPIF_oryginal_K863144F.jpg
Paweł Kukiz. Fot. KAPIF