Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak będzie wyglądał pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Przed śmiercią miała dwa życzenia
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 10.06.2024 17:14

Tak będzie wyglądał pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Przed śmiercią miała dwa życzenia

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. Kapif

W niedzielę media obiegła smutna wiadomość o śmierci aktorki z kultowego serialu ”Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w wieku 58 lat po walce z ciężką chorobą. Jej koleżanka z planu, Renata Pałys, przekazała informację na temat pogrzebu serialowej Halinki. Aktorka miała przed śmiercią tylko dwie prośby.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

W wieku 58 lat zmarła odtwórczyni roli Halinki z serialu ”Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka przed śmiercią zmagała się przewlekłymi chorobami, przebywała także we wrocławskim hospicjum.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – mówiła w rozmowie z Super Expressem Renata Pałys.

Teraz wiadomo, że organizacją pogrzebu uwielbianej aktorki zajmą się właśnie jej przyjaciele z planu. Odtwórczyni roli Heleny Paździoch właśnie zdradziła, co było jej ostatnim życzeniem.

Mało kto wie, że jest synem Andrzeja Rosiewicza. Znamy go z telewizji

Tak będzie wyglądał pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys w rozmowie z mediami wyjawiła, że towarzyszyła swojej koleżance w jej ostatnich dniach życia. Marzena Kipiel-Sztuka wyjawiła jej, jak chciałaby, aby wyglądał jej pogrzeb.

Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie – przekazała aktorka w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Komunikat dotyczący pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki właśnie się ukazał. Rodzina i przyjaciele aktorki mają do uczestników dwie prośby.

ZOBACZ: Zaskakujące doniesienia na temat pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka chciała, aby tak wyglądał jej pogrzeb

W poniedziałek na profilu Renaty Pałys pojawił się komunikat, dotyczący pogrzebu jej koleżanki z planu. Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki nastąpi w najbliższy czwartek w Legnicy.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 13.06.2024 roku w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy o godz. 13.15, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku – poinformowali członkowie rodziny oraz przyjaciele aktorki.

Bliscy serialowej Halinki przekazali także ostatnią wolę aktorki. Miała wyłącznie dwie prośby dotyczące swojej uroczystości pogrzebowej.

W dniu pogrzebu odbędzie się zbiórka na Wałbrzyskie Hospicjum, w którym przebywała. Życzeniem Marzeny były kolorowe kwiatki – nie wieńce. Przyjdźmy na kolorowo – nie w czerni – poproszono w komunikacie.