Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Mało kto wie, że jest synem Andrzeja Rosiewicza. Znamy go z telewizji
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.06.2024 16:00

Mało kto wie, że jest synem Andrzeja Rosiewicza. Znamy go z telewizji

Andrzej Rosiewicz
fot. KAPIF

Andrzej Rosiewicz to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego przeboje, takie jak "Czy czuje pani cha-chę?", "Chłopcy radarowcy" i "Najwięcej witaminy", śpiewają kolejne pokolenia Polaków. Artysta należy do najpopularniejszych muzyków w Polsce, ale niewiele osób wie, że jego dzieci odziedziczyły po nim talent, a syna mogliśmy oglądać w telewizji.

Andrzej Rosiewicz od lat zachwyca na scenie energią. Zawdzięcza ją młodej rodzinie

Andrzej Rosiewicz urodził się 1 czerwca 1944 roku i niedawno świętował 80. urodziny. Muzyk mimo swojego wieku nadal jest aktywny zawodowo i, jak sam przyznaje, występuje na scenie zarówno z pasji, jak i z konieczności, gdyż jego emerytura jest zbyt niska, aby był w stanie za nią godnie żyć. Życie Andrzeja Rosiewicza to nie tylko muzyka, ale również rodzina - artysta jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga dzieci.

Artysta długo zwlekał z założeniem rodziny. Jak wspominał, do 50. roku życia mieszkał z matką, a priorytetem w jego życiu była scena i muzyka. Wszystko zmieniło się, gdy w 1994 roku poznał swoją przyszłą żonę, Iwonę, która jest od niego młodsza o 25 lat. Para pobrała się zaledwie trzy lata później i od tego czasu tworzą szczęśliwe małżeństwo. Mimo sceptycznych komentarzy na temat sporej różnicy wieku zakochanych Rosiewiczowie udowodnili, że połączyło ich prawdziwe uczucie, które nie zna takich granic.

Skandal w Opolu. Sława Przybylska zabrała głos

Andrzej Rosiewicz doczekał się trójki dzieci. Jego syna mogliśmy widzieć w telewizji

Andrzej Rosiewicz doczekał się z żoną trójki dzieci: najstarszego syna Jędrzeja oraz bliźniaków, Ireny i Adama. Pociechy artysty, mimo młodego wieku, już mogą pochwalić się niebywałymi talentami i sporymi osiągnięciami.

Najstarszy Andrzeja Rosiewicza, Jędrzej, ma obecnie 26 lat i już odnosi sukcesy w mediach. Pracuje jako reporter w Polskim Radiu, głównie na antenie młodzieżowej i alternatywnej Czwórki. Zajmuje się tematami związanymi z ekologią, nauką i Unią Europejską, a jego wywiady z naukowcami cieszą się dużym uznaniem. Jędrzej jest również utalentowany muzycznie i gra na fortepianie.

Niewiele osób wie, ale syn Andrzeja Rosiewicza w 2022 roku brał udział w popularnym teleturnieju "Jeden z dziesięciu i udało mu się nawet wygrać jeden z odcinków. Jego sukcesy zawodowe i naukowe napawają dumą zarówno jego ojca, jak i resztę rodziny. Młodsze dzieci artysty, bliźniaki Irena i Adam, mają 18 lat i również mogą pochwalić się muzycznymi talentami.

Wszystkie ukończyły średnią szkołę muzyczną. Najstarszy Jędrzej ma 24 lata, studiuje Stosunki Międzynarodowe, ukończył klasę fortepianu w szkole muzycznej. Bliźniaki Irena i Adam półtora roku młodsze też ukończyły szkołę muzyczną. Adam gra na wiolonczeli, a Ircia na flecie poprzecznym. Irenka studiuje filozofię a Adaś finanse i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Mam taki plan, żeby z nimi razem wystąpić na scenie w takim rodzinnym show i myślę, że to zrealizuję - wspominał przed laty Andrzej Rosiewicz.

Dzieci Andrzeja Rosiewicza mogą pochwalić się wieloma talentami. Córka dba o jego zdrowie

Późne ojcostwo dało artyście drugą młodość. Legendarny muzyk, pomimo zaawansowanego wieku, zachowuje doskonałą formę fizyczną i psychiczną. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" żartobliwie określił siebie jako "byłego harcerza i sportowca, a obecnie artystę estradowego odrzutowca". Jego optymizm i pogoda ducha są zaraźliwe, a na scenie wciąż potrafi porwać publiczność swoimi energicznymi występami, których pozazdrościć mogą znacznie młodsi koledzy z branży.

Mimo mnóstwa energii Andrzej Rosiewicz jest świadom swojego wieku i przemijania. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, że chce jak najdłużej być wsparciem dla bliskich i dlatego stara się utrzymać formę i dbać o zdrowie. Jak podkreślał w rozmowie z "Faktem", na jego codzienne decyzje wpływa m.in. córka, która jako wegetarianka pomaga tacie zdrowo się odżywiać i zachować umiar w trakcie przygotowywania posiłków.

Trochę ćwiczę, poza tym mam córkę, która jest wegetarianką i trochę wpływa na moje kulinarne przepisy, a ponieważ studiuje filozofię, więc stosuję się do jej mądrych rad. Tata prosty blondyn to nic dziwnego, że córka na filozofii - wspominał artysta w rozmowie z "Faktem".

Andrzej Rosiewicz
fot. KAPIF
Andrzej Rosiewicz
fot. KAPIF