Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Renata Pałys ujawniła jak umarła Marzena Kipiel-Sztuka. "To nie była nagła śmierć"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 10.06.2024 07:45

Renata Pałys ujawniła jak umarła Marzena Kipiel-Sztuka. "To nie była nagła śmierć"

Marzena Kipiel-Sztuka i Renata Pałys
fot. KAPIF/kadr serialu "Świat według Kiepskich";Polsat Box Go

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Informację o śmierci aktorki przekazała Renata Pałys, widzom znana przede wszystkim z roli “Paździochowej”. Zdradziła szczegóły dotyczące stanu zdrowia swojej koleżanki z planu. Okazuje się, że od dłuższego czasu zmagała się ona z poważną chorobą.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka wprawdzie miała na swoim koncie wiele ról teatralnych, to jednak największą rozpoznawalność przyniósł jej serial “Świat według Kiepskich”. Wcielała się w nim w rolę pracowitej i zaradnej Halinki, która dzielnie znosiła szalone pomysły swojego serialowego męża oraz syna.

W produkcji zagrała u boku znanych artystów, w tym Renaty Pałys, grającej “Paździochową”. To właśnie ona przekazała smutne informacje dotyczące śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zmarła w niedzielę 9 czerwca br. Miała 58 lat.

Camilla ujawniła, w jakim stanie naprawdę jest Karol III. Niepokojące wyznanie

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z licznymi problemami

Marzena Kipiel-Sztuka przez wiele lat bawiła widzów jako serialowa Halinka. Niestety jej osobiste życie nie było usłane różami, a aktorka zmagała się z licznymi problemami. Dość młodo straciła rodziców, pochowała partnera, a także męża. Również duże zmartwienie wywoływało u niej zdrowie - cierpiała na depresję oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, a także utyskiwała na finansowe tarapaty.

Od dawna nie mam już oszczędności, a miejsce, w którym trzymałam moje zaskórniaki, od kilku tygodni także świeci pustką. W pewnym momencie było tak źle, że zdecydowałam się wziąć kredyt w banku, by opłacić prąd, czynsz i gaz na kilka miesięcy do przodu - mówiła Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z “Twoim Imperium”.

ZOBACZ TAKŻE: Janusz Rewiński zostawił po sobie spory majątek. Szczegóły zaskakują

Renata Pałys mówi o problemach zdrowotnych Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka i Renata Pałys na planie serialu spędziły wiele lat, co sprawiło, że zżyły się ze sobą. Aktorki utrzymywały kontakt prywatnie, nawet po tym, jak zadecydowano o zakończeniu nagrań do “Świata według Kiepskich”. Aktorka w rozmowie z “Super Expressem” opowiedziała o problemach zdrowotnych swojej koleżanki. Wyjawiła, że widziały się na dzień przed jej śmiercią. Z jej słów wynikało, że poprzednie sugestie, jakoby serialowa Halinka zmarła na skutek choroby płuc były nieprawdziwe.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. (...) Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna - powiedziała Renata Pałys.

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPIF; Marzena Kipiel-Sztuka