Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Produkcja "Kiepskich" pożegnała Marzenę Kipiel-Sztukę. Tych słów fani nie zapomną
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 09.06.2024 14:58

Produkcja "Kiepskich" pożegnała Marzenę Kipiel-Sztukę. Tych słów fani nie zapomną

Marzena Kipiel-Sztuka, Andrzej Grabowski, Barbara Mularczyk, Renata Pałys, Anna Ilczuk
Fot. TRICOLORS/East News

Wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki w ekspresowym tempem rozniosła się po sieci. Fani aktorki oraz jej bliscy i przyjaciele publikują wpisy, w których żegnają zmarłą artystkę. Wśród nich pojawił się post od ekipy produkcyjne serialu “Świat według Kiepskich”. Koledzy i koleżanki z planu wyrazili smutek z powodu jej odejścia.

Odeszła Marzena Kipiel-Sztuka

Informacja o śmierci znanej aktorki pojawiła się w niedzielę 9 czerwca przed południem. Jako pierwsza o odejściu Marzeny Kipiel-Sztuki poinformowała Renata Pałys znana z roli Heleny Paździoch w serialu “Świat według Kiepskich”. Według wpisu aktorka zmarła po długiej walce z ciężką chorobą. Przypomnijmy, że cierpiała ona na obturacyjną chorobę płuc oraz depresję.

Nie żyje Halinka z "Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat

Koledzy i koleżanki żegnają Halinkę ze "Świata według Kiepskich"

Doniesienia o odejściu artystki szybko obiegły Internet i wywołały lawinę wpisów i komentarzy z kondolencjami. Wśród nich pojawiły się zarówno te od fanów jak i od najbliższych i przyjaciół aktorki. Wśród nich znalazła się m.in. ekipa produkcyjna serialu “Świat według Kiepskich”, która wyraziła swój żal za pośrednictwem specjalnego postu na Facebooku.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek - rozpoczął się wpis.

ZOBACZ: Ostatni wywiad Marzeny Kipiel-Sztuki. “Wiem, że nie mogę się poddać”

Post opatrzono zdjęciem aktorki z planu serialu. Produkcja kultowego sitcomu telewizji Polsat zwróciła także uwagę na spuściznę jaka pozostała po artystce. Podkreślili oni, że wszystkie jej role i występy pozostaną na zawsze, mimo że jej nie ma już na tym świecie. Wpis zakończono wyrazami smutku i tęsknoty.

Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim.
Będziemy tęsknić - napisano na koniec.

Nie żyje 80 aktorów związanych ze "Światem według Kiepskich"

Pod postem szybko zaczęli gromadzić się także fani serialu oraz samej aktorki. Wyrazili oni za pomocą komentarzy smutek ze względu na odejście Marzeny Kipiel-Sztuki, a także złożyli kondolencje jej rodzinie i najbliższym. Wśród opublikowanych wpisów nie zabrakło tych zwracających uwagę na charyzmatyczną osobowość artystki. 

Odeszła wspaniała osobowość, aktorka… Spoczywaj w pokoju Pani Marzenko. Wszystkim bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia;

Bardzo dziękuję za Pani rolę w Kiepskich była pani wspaniała jako aktorka..to jest duża strata że tacy ludzie odchodzą za wcześnie;

Halinka bardzo utalentowana aktorka - piszą rozżalenie fani.

ZOBACZ: Nie tylko Halinka. Nie żyje już ponad 80 aktorów “Świata według Kiepskich”

Wielu z komentatorów zwróciło także uwagę na pomniejszający się skład aktorów kultowego “Świata według Kiepskich”. W ciągu ostatnich lat odeszli między innymi Ryszard Kotys (Marian Paździoch), Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek) oraz Bohdan Smoleń (listonosz Edzio). W sumie zmarło już 80 aktorów związanych z produkcją.

Najwięksi aktorzy ŚWK poza Grabowskim odeszli. Pani Marzena stworzyła rewelacyjną postać Halinki Kiepskiej, zostanie z nami w setkach odcinków serialu. Ogromny żal i smutek…;

Jest juz razemz Boczkiem, Babka Kiepskich, Paździochem, Edziem Listonoszem, Maria Malinowska, Tadeuszem Kopcinskim;

Kiepski jest ten świat bez Kiepskich - dodali internauci.