Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Wiemy, na co chorowała Halinka z "Kiepskich"
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 09.06.2024 12:17

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Wiemy, na co chorowała Halinka z "Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. Kapif

Media obiegła dzisiaj smutna informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka znana z roli Halinki w kultowym serialu ”Świat według Kiepskich” zmarła w wieku 58 lat. Niewielu fanów wiedziało o tym, że zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wyjawiła, że nie miała pieniędzy na konieczną operację.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Zmarła aktorka znana w całej Polsce za sprawą roli Haliny w serialu ”Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka odeszła po długiej chorobie. Smutne wieści przekazała koleżanka z planu, Renata Pałys, która wcieliła się w rolę Heleny Paździochowej.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała krótko Pałys.

Katarzyna Bosacka nie zostawiła suchej nitki na Makłowiczu i jego synach. W sieci wrze

Choroba Marzeny Kipiel-Sztuki. Nie miała pieniędzy na konieczną operację

Fani Marzeny Kipiel-Sztuki mogli nie zdawać sobie sprawy, że uwielbiana aktorka zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W ostatnich latach informowała media o tym, że groziło jej poruszanie się na wózku inwalidzkim. Wszystko przez chorobę stawu biodrowego.

Człapię po schodach, niemiłosiernie szuram nogami i zażywam silne środki przeciwbólowe. Nie mogę spać, nie mam apetytu, trudno mi się na czymkolwiek skupić – mówiła w rozmowie z Twoim Imperium.

Aktorka wyjawiła, że ze względu na zakończenie produkcji ”Świata według Kiepskich”, straciła główne źródło utrzymania, przez co nie mogła sobie pozwolić na zadbanie o swoje zdrowie. Do tego dochodziły kolejne choroby.

ZOBACZ: Księżna Kate przerwała milczenie. Uwagę zwraca jedno zdanie

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z depresją

Serialowa Halina Kiepska przez ostatnie lata swojego życia zmagała się nie tylko z chorobą stawu biodrowego, z którą nie mogła sobie poradzić operacją ze względu na problemy finansowe, ale także z depresją. Niestety to nie wszystko – uwielbiana aktorka zachorowała także na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, która powoduje ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Najczęstszą jej przyczyną jest palenie tytoniu.