Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Maciej Dowbor odchodzi po 19 latach. "Coś się we mnie wypaliło"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 12.06.2024 22:28

Maciej Dowbor odchodzi po 19 latach. "Coś się we mnie wypaliło"

Maciej Dowbor
Fot. Instagram/maciej_dowbor

Maciej Dowbor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów Telewizji Polsat, zaskoczył wszystkich oświadczeniem, które nagle opublikował w mediach społecznościowych. 12 czerwca prezenter przekazał informację, że po latach zdecydował się “zakończyć związek” ze stacją.

Maciej Dowbor zaskoczył wszystkich swoją decyzją

Maciej Dowbor ogłosił swoje odejście ze stacji po niemal dwóch dekadach pracy. Informację tę przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, podkreślając, że decyzja ta była jedną z najtrudniejszych w jego życiu zawodowym.

Popularny prezenter zamieścił długie i emocjonalne oświadczenie na swoim profilu na Instagramie, gdzie wyjaśnił powody swojej decyzji oraz podsumował swoje lata spędzone w Polsacie.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat - napisał prezenter.

W dalszej części oświadczenia Maciej Dowbor podkreślił, że jego decyzja nie wynika z żadnych negatywnych wydarzeń, konfliktów czy pretensji wobec stacji.

Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia - dodał dziennikarz.

Dorota Zawadzka przekazała tragiczne wieści. "Zmarł po długiej chorobie"

Maciej Dowbor po latach kończy pracę w Polsacie. Co dalej?

Maciej Dowbor rozpoczął swoją przygodę z Polsatem w 2005 roku, wcześniej szlifując swój fach w radiowej Trójce, TVN oraz TVP 2. W Polsacie stał się jedną z głównych gwiazd stacji, prowadząc liczne programy rozrywkowe oraz wydarzenia. Był gospodarzem takich programów jak "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", "Got to Dance. Tylko taniec", "Się kręci", a także licznych koncertów. W swoim oświadczeniu z sentymentem wspominał wszystkie lata spędzone w stacji.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! - podsumował syn Katarzyny Dowbor.

Maciej Dowbor robi przerwę od telewizji. Skupi się na rodzinie

Maciej Dowbor wyraził wdzięczność widzom za ich wsparcie przez wszystkie te lata. Zdradził także, że na razie planuje zrobić sobie przerwę od pracy i spędzić czas z rodziną, czego nie miał okazji robić przez wiele lat.

Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chcę celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie! - zakończył wpis.

Decyzja Macieja Dowbora o odejściu z Polsatu zaskoczyła wielu jego fanów oraz współpracowników. Jego partnerka życiowa, Joanna Koroniewska, skomentowała post wzruszającymi słowami: „Kochanie. Jestem z tobą, wspieram cię w każdej twojej decyzji. Zawsze!”.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy od widzów, wyrażających swoje zaskoczenie i smutek z powodu jego odejścia, ale także wsparcie i życzenia powodzenia w tym, czymkolwiek teraz postanowi się zająć celebryta.

Decyzja Macieja Dowbora, choć trudna, jest zrozumiała i świadczy o jego dojrzałości zawodowej. Teraz dziennikarz ma czas na zasłużony odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Co przyniesie przyszłość? Czas pokaże.

Maciej Dowbor
fot. KAPIF
Maciej Dowbor
fot. KAPIF